Rebel.pl Basilica (5908310266176)

  Szczegóły
  Producent Rebel.pl
  EAN 5908310266176
  Opis

  W pewnym przeciętniewiecznym mieście powstaje katedra, obszerniejsza i wspanialsza, aniżeli jakakolwiek świątynia, którą pielgrzym mógłby sobie wyobrazić. Podwyższa ją jednak nie jeden architekt, lecz dwóch. Jeden z nich otrzymał zlecenie od króla, drugi od biskupa tej diecezji. Król lubi i szanuje tutejszego biskupa i chciałby uniknąć zatargów z Kościołem, jednak nie chce rezygnować ze swojego udziału w tym dziele. Władca postanawia, że budowniczowie wspólnie zaprojektują katedrę i razem będą nadzorować wznoszenie świątyni na chwałę Bożą. Ten, który będzie lepiej zarządzał pracą budowniczych i wzniesie pokaźniejszą część katedry, zostanie godnie wynagrodzony, a jego rzemieślnicy będą mogli spać spokojnie, nie martwiąc się o chleb ni dach nad głową.

  Basilica to gra planszowa dla 2 graczy. Gracze wcielają się w przeciętniewiecznych mistrzów budowlanych, którzy posiadają za zadanie wspólnie wznieść katedrę. Zwycięzca, który zdobędzie wdzięczność króla, może być tylko jeden.

  Gracze muszą mądrze planować swoje ruchy, gdyż każdy błąd zostanie zastosowany przez przeciwnika. Wykaż się sprytem i przebiegłością, skrupulatnie planuj swoje posunięcia, żeby zdobyć wieczną chwałę.

  Plan katedry powstaje przez układanie na stole żetonów, prezentujących różniące się od siebie wystrojem i architekturą części katedry. Następnie gracze rozmieszczają na nich piony – zespoły budowniczych: majstrów, kamieniarzy i cieśli, którzy będą realizować projekt.

  Gracze dążą do tego,jednocześnie osiągnąć dwa cele: Po pierwsze, aby żetony katedry kreujeły jak największe obszary w jednym stylu, czyli kolorze, a po drugie,posiadać w każdym z takich obszarów więcej pionów od przeciwnika.

  Upływ czasu symbolizuje specjalny pion króla poruszany wzdłuż toru punktacji. Co kilka posunięć król napotyka jedno z pól oznaczających wizytę władcy. W czasie królewskiej wizyty dokonuje się oceny postępu prac i przyznaje graczom punkty zwycięstwa. Każdy uczestnik uzyskuje punkty optymalnie do wymiaru i liczby kontrolowanych obszarów. Im pokaźniejsze i liczniejsze są obszary znajdujące się pod kontrolą gracza, tym większa nagroda. Ten, kto do końca gry uzbiera najwięcej punktów, zwycięży.

  ilość graczy: 2 osoby
  Wiek: od 10 lat
  Czas gry: ok. 45 minut
  Wydawca: REBEL
  Projektant: Łukasz M. Pogoda
  Wydanie: polskie
  Instrukcja: polska

  Zawartość pudełka:

  • 58 dwustronnych żetonów katedry
  • 12 pionów Budowniczych
  • 1 pion króla
  • 2 żetony monet
  • 4 żetony witraży
  • 4 żetony rusztowań
  • 8 żetonów awansu
  • 2 żetony punktacji
  • plansza
  • instrukcja