Rebel. Splendor - edycja polska

  Szczegóły
  Producent Rebel
  EAN 3558380023784
  Opis

  modna GRA FAMILIJNA O KUPCACH POMNAŻAJĄCYCH SWE mnogość

  Proste zasady, niedługi czas rozgrywki, dużo dróg do zwycięstwa.
  Tytuł z pierwszej setki prestiżowego rankingu BoardGameGeek.

  Wiek: od 10 lat
  ilość graczy: 2-4
  Czas gry:ok. 30 minut
  Wydawca: Rebel
  Autor: Marc André
  Wydanie: polskie

  NA CZYM POLEGA GRA?
  "Splendor" jest energiczną i niemal uzależniającą grą w zbieranie żetonów i kart, które tworzą zasoby gracza, umożliwiające mu dalszy rozwój.
  Gracze wcielają się w renesansowych kupców, którzy próbują kupić kopalnie klejnotów, środki transportu, sklepy - wszystko to w celu zdobycia jak największego prestiżu. Gdy będziesz już dostatecznie bogaty, być może zaszczyci Cię swą wizytą przedstawiciel szlachty, co jeszcze podniesie Twój prestiż w oczach konkurencji.
  Każdy gracz w swojej turze może podjąć jedną akcję z poniższych trzech: pozyskać żetony - trzy różnorodne lub dwa takie same; nabyć lub zbudować kartę, płacąc za nią posiadanymi żetonami/klejnotami i dodając ją do swoich kart na stole; zarezerwować kartę. Ostatnia akcja pozwala posiadać graczowi pewność, że nikt nie zabierze mu karty, którą sobie upatrzył że przeciwnik nie zbuduje kluczowej dla niego karty. Akcja ta kosztuje Cię całą rundę, lecz w zamian dostajesz żeton złota, który może w przyszłości posłwykorzystać jako dowolny klejnot.
  Wszystkie karty, które kupujesz, dają Ci stałe zniżki na zakup następnych kart, niektóre dają w dodatku punkty prestiżu. Pierwsza osoba, która zdobędzie 15 punktów prestiżu, wygrywa grę!

  mocne strony GRY:

  • szczególnie prosta mechanika gry, zezwalająca nawet czterolatkowi przyłączyć się do zabawy, a jednocześnie oferująca takie możliwości, iż każdy doświadczony gracz będzie usatysfakcjonowany.
  • Ta mechanika uzależnia - każdy, kto lubi kreować silniczki ułatwiające dalsze pozyskiwanie ascetycznców czy punktów zwycięstwa, powinien mieć ten tytuł na swej półce.
  • Wykonanie jest najwyższej jakości, a żetony znajdujące się w grze są jakości porównywalnej do żetonów pokerowych - ciężkie, kolorowe, skrupulatnie stworzone, przyjemnie leżące w ręce.
  • typ dla dzieci: Mimo, że gra jest przeznaczona dla graczy od 10 lat - mechanicznie jest ona zrozumiała także dla młodszych dzieci, już od wieku 5 lat. Dlatego każdy, kto chciałby zaprosić do zabawy młodsze dzieci, może skorzystać z wariantu pozwalającego dzieciom na dorównanie dorosłym. Każde dziecko, które uczestniczy w rozgrywce, dostaje na samym jej początku 1, 2 albo 3 (w zależności od wieku) losowe karty poziomu pierwszego. Z takim startem - i dorośli będą mieli wyzwanie, aby nie dać się pokonać, i dzieci będą miały przednią zabawę.

  Zawartość pudełka:
  40 żetonów (7 szmaragdów, 7 szafirów, 7 diamentów, 7 onyksów, 7 rubinów, 5 złotych monet) • 90 kart rozwoju (40 poziomu I, 30 poziomu II, 20 poziomu III) • 10 kafelków arystokratów • instrukcja

  rozmiary opakowania: 276 x 216 x 67 mm

  Do kart (90 szt.) można dokupić pasujące koszulki:
  Rebel 64x89 mm "Classic Card Game" - opak. 100 szt.
  Rebel 64x89 mm "Classic Card Game Premium" - nieelastyczne, opak. 100 szt.
  Mayday standard Card Game Size - opak. 100 szt.
  Mayday standard Card Game Size Ultra-Fit / Perfect Fit - opak. 100 szt.
  Mayday Premium Card Game Size - niesprężyste, opak. 50 szt.
  FFG kanon Card Game - sztywne, opak. 50 szt.