Small World REBEL (0824968826119)

Szczegóły
Producent Rebel
EAN 0824968826119
Opis

14 fantastycznych nacji w walce o przetrwanie. Small World to gra, w której gracze prowadzą swoje nacje w świecie, który jest po prostu za niewiele znaczący, żeby pomieścić je wszystkie... Small World, wytwarzany przez Philippe Keyaerts jako następca jego szeroko nagradzanej poprzedniej gry Vinci, to świat zamieszkany przez różnorodne rasy - krasnoludy, czarodziejów, amazonki, gigantów, orki a choćby ludzi. Każda z tych nacji posyła do walki swoje armie - wszystko, żeby zdobyć aczkolwiek odrobinę nowego terytorium i wymazać inne plemiona z powierzchni ziemi. Niestety, cywilizacje w miarę wzrostu zatracają swoją dynamikę i możliwości rozwoju, dopada je stagnacja a w końcu upadek. Kluczem do zwycięstwa w Small World jest nie tylko wybór spośród 14 ras i 20 specjalnych mocy; najważniejsze to przewidzieć upadek i w odpowiednim momencie wycofać się z danej cywilizacji, udzielając swojego poparcia nowej sile, która rozwinie się na gruzach tych, którzy przeminęli. Co odszukasz w Small World:
efektowne ilustracje utrzymane w bajecznym klimacie fantasy, najwyższą jakość wydania, będącą wizytówką Days of Wonder, czytelne, przystępnie wyjaśnione i zilustrowane zasady gry, warianty rozgrywki dostosowane do 2, 3, 4 albo 5 graczy (zmienna wielkość planszy), 20 specjalnych mocy, co w kombinacji z 14 rasami daje 280 możliwości tworzenia własnej cywilizacji, dynamiczną, płynną rozgrywkę bez przestojów i długiego kryteria na swoją kolejkę, losowy wybór nowych cywilizacji, które spowoduje, że każda partia będzie inna od poprzedniej. Cywilizacje pojawiające się w grze składają się za każdym razem z dwóch komponentów - rasy (np. Elfy) i zdolności specjalnej (np. Waleczne). Jednocześnie zdolności jak i rasy są bardzo różnorodne, a w grze możesz pokierować m.in. Tak egzotycznymi cywilizacjami jak Bagienne Trolle, Żeglujący Czarodzieje, Handlujące Szkielety czy Latające Ghoule! ilość graczy: 2 - 5 osób. Wiek: od 8 lat. Czas gry: ok. 60 - 90 minut. Waga: ok. 2.00 kg.
Zawartość pudełka: 2 dwustronne plansze (dla 2,3,4,5 graczy), 6 kart pomocy, 15 żetonów ras (w tym 1 pusty), 168 żetonów ras, 18 żetonów zapomnianych plemion, 21 żetonów specjalnych mocy (w tym 1 pusty), 35 żetonów specjalnych (leża, fortece, góry, smok, itp.), 109 żetonów punktów zwycięstwa, 1 kostka posiłków, widocznik rundy, zasady gry, numer Days of Wonder Online Access.


EAN: 0824968826119
Grupa wiekowa: 8+
Opakowanie: pudełko
Producent: Rebel
wymiary: 30x30 cm