Lacerta Wysokie napięcie: europa centralna / beneluks (5908445421020)

  Szczegóły
  Producent Lacerta
  EAN 5908445421020
  Opis

  Dodatek do gryWysokie Napięcie mieści dwustronną planszę z mapą krajów EuropyCentralnej i krajów Beneluksu. Większość zasad gry jest identycznychz obwiązującymi w wersji podstawowej. Zasady niepowtarzalne dla tegododatku opisane są w niniejszej instrukcji. Dla każdej z mapprzygotowano osobny zestaw zmodyfikowanych zasad.

  I tak, grając na mapie Europy Centralnej, z powodu dużych ilościzasobów węgla w Polsce, zasób ten regenerowany jest znacznie szybciejna rynku zasobów niż działo się to w sytuacji gry podstawowej. Tasytuacja sprawia, że ekonomicznym staje się wykorzystanie elektrownizasilanych węglem. Z przyczyn polityczno-gospodarczych na tereniePolski i Austrii nie można generować elektrowni atomowych.

  Z kolei, grając na planszy Beneluksu warto pamiętać, że kraje te kładąznaczny nacisk na wytwarzanie energii pochodzącej ze źródeł naturalnych,zasady gry dla tego dodatku zostały zmienione tak, by w szczególnychokolicznościach na rynku bieżącym mogły znaleźć się uzupełniająceelektrownie organiczne.

  W przeciwieństwie do Europy Centralnej, Beneluks ma obszerniejszy dostęp do oleju kosztem mniejszej ilości węgla.

  Kolejne pasjonujące wyzwanie dla fanów Wysokiego Napięcia!

  UWAGA: powiększenie nie jest samodzielną grą. Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja Wysokiego Napięcia.


  PUDEŁKO gromadzi:

  • dwustronna plansza do gry
  • instrukcja

  ilość graczy: 2 - 6
  Wiek graczy: od 12 lat
  Czas gry: 90 - 120 min.
  Wydanie: polskie
  Producent: Lacerta
  Projektant(ci): Friedemann Friese
  Rok wydania: 2006