Nikon D7200

 • Nikon D7200 + 18-140 VR
  Automatyczne ustawianie czułości:tak;Automatyczne ustawianie ostrości:tak;Automatyczny bracketing ekspozycji:tak;Automatyka programowa:tak;Balans bieli:automatyczny, ręczny;Bezpośredni wydruk zdjęć (PictBridge):tak;Braketing balansu bieli:tak;Czas ot...
Szczegóły
Producent Nikon
EAN
 • 0018208944569
 • 0018208944576
 • 0018208944552
 • 0000001068181
 • 82000680
 • 82000679
 • 0000001068177
 • 0018208945238
 • 5902002062091
Rozdzielczość 24.2 Mpx
Rodzaj zasilania akumulator
Format zapisu zdjęć
 • RAW
 • JPEG
Przekątna ekranu 3.2 "
Wizjer tak
Maksymalna rozdzielczość zdjęć 6000 x 4000 px
Procesor obrazu Expeed 4
Samowyzwalacz
 • 1
 • 9
Zdjęcia seryjne 7 kl/s
Nośnik danych karta SD
Opis

Dąż do doskonałości dzięki progresywnemu aparatowi Nikon D7200.
Ta zgrabna cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa formatu DX oferuje świetne fotografie, świetnie spisuje się w trakcie filmowania i ma obszerne możliwości łączności. Jest szybka i wszechstronna – na miarę Twoich ambicji.
D7200 to perfekcja w każdym calu. Czołowy w swojej klasie system autofokusa znany z legendarnych, mistrzowskich aparatów Nikon gwarantuje dokładne ustawienie ostrości choćby przy oświetleniu na poziomie –3 EV. Specjalne menu ustawień filmu oraz innowacyjne opcje sterowania dźwiękiem zapewniają jeszcze obszerniejszą rozciągliwość w trakcie nagrywania filmów. Możliwości kreatywnego podejścia do tematu powiększają funkcje fotografowania w technologii rysowania światłem i płynnych filmów poklatkowych, a obiektywy NIKKOR bogactwo detali. Zastosowana obsługa technice Wi-Fi i NFC upraszcza dzielenie się spektakularnymi zdjęciami.

mnogość detali w rozdzielczości 24,2 mln. Pikseli
Nowy poziom jakości zdjęć. Matryca aparatu D7200 formatu DX została zaprojektowana bez optycznego filtru dolnoprzepustowego (OLPF), dzięki czemu maksymalnie wykorzystuje rozdzielczość 24,2 mln pikseli, gwarantując ostrość zdjęć z szerokim zakresem dynamicznym, niskim poziomem szumów i bogatymi przejściami tonalnymi odcieni.

EXPEED 4

istotnie zwiększa ogólną sprawność aparatu i pozwala uzyskać doskonałe rezultaty. Pozwala na nadzwyczajne odwzorowanie obrazu i poszerza zakres czułości ISO oraz pozwala na nagrywanie filmów z obszerniejszą liczbą klatek na sekundę.
51-punktowy moduł AF Multi-CAM 3500 II: dzięki systemowi autofokusa odziedziczonemu po mistrzowskich aparatach Nikon model D7200 proponuje fenomenalną precyzję. System sprawnie działa już przy oświetleniu na poziomie –3 EV (ISO 100, 20°C), co pozwala robić ostre zdjęcia nawet w ciemności. Piętnaście czujników krzyżowych w środku kadru umożliwia bardzo staranne uchwycenie obiektu. Jeden punkt środkowy jest zgodny z przysłoną f/8, co pozwala korzystać z pokaźniejszej liczby kompozycji obiektywu i telekonwertera.

Tryb kadrowania 1,3x
Dodatkowy zasięg, obszerniejsza szybkość i udoskonalone pokrycie kadru polami AF. Tryb kadrowania pozwala 1,3-krotnie wydłużyć ogniskową obiektywu formatu DX i niemal podwoić efekt teleobiektywu dla obiektywu FX. Maksymalna prędkość zdjęć seryjnych wynosi 7 kl./s. W dodatku w tym trybie 51 pól AF systemu autofokusa pokrywa cały kadr.

Funkcja Picture Control 2.0
łatwe przejęcie pełnej kontroli nad wyostrzaniem, kontrastem, jasnością, odcieniem i nasyceniem równocześnie podczas fotografowania, jak i filmowania. Ustawienie Równomierne gwarantuje maksymalny zakres dynamiki i ułatwia późniejszą obróbkę zdjęć, a ustawienie przejrzystość pozwala uzyskać wyraźne detale. Ustawienia można widocznie przypasowywać podczas fotografowania, a sam cykl fotografowania można uprościć, zapisując najróżniejsze opcje dla filmów i fotografii w specjalnym menu.

Funkcja nagrywania filmów D-Movie w trybie wielokadrowym
Nagrywanie wideo o mistrzowskiej jakości ze wyraźnie zredukowanymi szumami i w wielu formatach klatek. Nagrywanie filmów Full HD formatu DX z prędkością do 25/30 kl./s bez przeplotu lub przełączenie do trybu kadrowania 1,3x w celu uzyskania dopełniającego zasięgu teleobiektywu i nagrywania filmów w rozdzielczości do 1080/50p/60p. Aparat gwarantuje czysty, nieskompresowany sygnał wyjściowy HDMI i zezwala na jednoczesne nagrywanie filmów w pełnej rozdzielczości z zastosowaniem aparatu, a także zewnętrznego rejestratora.

Swoboda filmowani
mnogość ustawień pozwala przejąć całkowitą kontrolę nad materiałem. Płynne przechodzenie między ciemnymi i jasnymi obszarami dzięki opcji samoczynny dobór ISO w trybie M. W trybie wyświetlania obszarów prześwietlonych monitor precyzyjnie je pokazuje na zrobionych zdjęciach. Wykorzystanie ustawienia Picture Control Równomierne zapewnia łatwiejsze przejścia tonalne kolorów w późniejszej obróbce. Specjalne menu umożliwia zapisanie wszystkich ustawień filmowania w jednym miejscu.

Nagrywanie dźwięku wysokiej jakości
Rejestrowanie filmów z dźwiękiem pod kontrolą dzięki wyjątkowym opcjom sterowania dźwiękiem w modelu D7200. Aparat umożliwia wybór zakresu dźwięku (spory/głos), a także redukcję szumu wiatru przy nagrywaniu za pomocą wbudowanego mikrofonu. Maksymalną swobodę nagrywania dźwięku bezpośrednio ze źródła zapewnia mikrofon bezprzewodowy Nikon ME-W1, który rejestruje dźwięk wysokiej jakości nawet z odległości 50 m.

Jasny wizjer
zagwarantuje niemal stuprocentowe pokrycie kadru i wspaniałą widoczność w terenie, nawet podczas fotografowania pod ostre światło. Naturalny wyświetlacz elektroluminescencyjny zapewnia wysoką jasność i kontrastowość prezentowanych i niski zużycie mocy.

Monitor z regulacją odcieni
zezwala na ustawienie balansu kolorów i jasności zgodnie z preferencjami użytkownika. Pokryty antyodblaskową powłoką wyświetlacz LCD (RGBW) o przekątnej 8,0 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 1229 tys. Punktów zapewnia świetną widoczność w każdych warunkach.

wytrzymałość i trwałość
Korpus lustrzanki D7200 skonstruowano z myślą o trudnych warunkach – jest niepodatny na działanie pyłu i wody, a także na upadki. Podwyższoną odporność gwarantują góra i pokrywy tylne korpusu tworzone ze stopu magnezu; moduł migawki przetestowano w 150 000 cykli pracy.

Obiektywy NIKKOR
Lustrzanka D7200 jest zgodna z obiektywami formatu DX i z szeregiem obiektywów formatu FX producenta Nikon. Wyjątkowo wysoka zdolność rozdzielcza sprawia, iż obiektywy NIKKOR unikatowe wyniki, a kompaktowa budowa obiektywów formatu DX stanowi rzeczywistą zaletę, gdy zamiar fotografowania teleobiektywami nie łączy się z koniecznością rozszerzania bagażu w trakcie podróży. Fotografując w trybie kadrowania 1,3x, można rozszerzyć zasięg tele, na przykład dla obiektywu AF-S DX NIKKOR 18–300mm f/3.5–6.3G do odpowiednika ogniskowej 390 mm.

zaimplementowana lampa błyskowa
Tryb inteligentnego sterowania błyskiem i-TTL, a także funkcja sterownika pozwalają bezprzewodowo wyzwalać z aparatu maksymalnie dwie grupy zdalnych lamp błyskowych Nikon i sterować nimi.

Kreatywny system oświetlenia (CLS)

zezwala na korzystanie z lustrzanki D7200 z szeregiem wszechstronnych lamp błyskowych na zapotrzebowania kreatywnej fotografii z lampą błyskową zamocowaną na aparacie albo poza nim. Renomowany kreatywny system oświetlenia (CLS) firmy Nikon obejmuje jasne zaawansowane lampy błyskowe, takie jak SB-700 oraz lampy jak SB-500 zaopatrzone w diodę LED o wysokim natężeniu światła, które genialnie nadają się do nagrywania filmów.

Obsługa zdalna
specjalne akcesoria proponują niemało opcji bezprzewodowego sterowania i transmisji zdjęć. Do zdalnego wyzwolenia migawki aparatu można zastosować urządzenia inteligentnego połączonego z zastosowanym modułem Wi-Fi aparatu i specjalnej aplikacji WMU¹. Dodatkową kontrolę nad bezprzewodowym fotografowaniem gwarantują przekaźniki bezprzewodowe WR-R10 i WR-T10, a bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania WR-1 umożliwia także kontrolowanie ustawień aparatu. By podłączyć aparat do sieci Ethernet i bezprzewodowej sieci LAN, należy wykorzystać opcjonalnego przekaźnika informacji UT-1 wraz z przekaźnikiem bezprzewodowym WT-5.

Obsługa technologii NFC
nietrudne przesyłanie zdjęć do urządzenia inteligentnego z funkcją NFC. Starczy zetknąć aparat D7200 z urządzeniem inteligentnym, by przesłać zdjęcie wyświetlane na ekranie LCD aparatu.

Energooszczędność

Dłuższe fotografowanie na jednym ładowaniu. Po jednorazowym naładowaniu ultrakompaktowego i lekkiego akumulatora jonowo-litowego EN-EL15 można wykonać choćby 1100 zdjęć i zarejestrować do 80 minut materiału wideo³.
Nośniki danych: płynność pracy dzięki dwóm gniazdom kart SD. Oba gniazda są zgodne z kartami o wysokiej objętości SDXC i UHS-I.

dołączone oprogramowanie
Pozwala kontynuować cykl kreatywny po zakończeniu fotografowania. Specjalne oprogramowanie firmy Nikon proponuje wszechstronne funkcje importowania, organizowania, edycji i udostępniania i filmów. Szereg opcji edycji dedykowanych dla plików filmów, w tym opcja regulowania parametrów systemu Picture Control. Funkcje umożliwiające niezwłoczne przesyłanie fotografii do sieci społecznościowych.

W zestawie Obiektyw AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
Kompaktowy, zaawansowany technicznie obiektyw zmiennoogniskowy w dostępnej cenie. Wyekwipowany w wysokiej jakości system optyczny przeznaczony do lustrzanek cyfrowych formatu Nikon DX, a także 5,8-krotny zoom zapewniający elastyczność fotografowania w wielu przeróżnych warunkach. Obiektyw jest także zaopatrzony w system redukcji drgań drugiej generacji (ang. Vibration reduction, VR) marki Nikon i wyjątkowy silnik SWM (Silent Wave Motor), co gwarantuje świetne działanie w słabych warunkach oświetleniowych, stabilny obraz w przetworniku i wizjerze, a także prędki i cichy autofokus.

AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VREAN: 0018208944569
Gwarancja: gwarancja zewnętrzna 12 miesięcy
Kod dostawcy: Nikon D7200 + 18-105VR
Model: D7200
typ aparatu: Lustrzanka cyfrowa
Procesor obrazu: EXPEED 4
ilość pikseli skuteczna: 24,2 Mpix
wariant obiektywu: teleobiektyw
liczba pikseli pełna: 24.72 Mpix
Przetwornik obrazu: CMOS
Budowa: 15 komponentów w 11 grupach (w tym jedna soczewka ze szkła ED i jedna soczewka asferyczna)
wymiary przetwornika: 23,5 mm x 15,6 mm.
Czyszczenie matrycy: samoczynne
Mocowanie obiektywu: F (Nikon, Fujifilm)
Pozostałe parametry matrycy: - Matryca DX, rodzaju CMOS- System usuwania kurzu: Czyszczenie matrycy, zbieranie informacji porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga programu Capture NX-D)
Stabilizacja obrazu: Tak
Autofocus: Tak
Obiektyw w pakiecie: Tak
Ogniskowa: 18 - 105 mm.
Maksymalne powiększenie: 1/5x
Ustawianie ostrości: MF
Przysłona: - Maksymalny otwór względny: f/3,5–5,6- niewielki otwór względny: f/22–38- ilość segmentów przysłony: 7 (okrągła)
Pozostałe atrybuty obiektywu: Współpracujące obiektywy: Współpraca z obiektywami AF NIKKOR, w tym obiektywami rodzaju G, E i D (pewne ograniczenia dotyczą obiektywów PC) i obiektywami DX, obiektywami AI-P NIKKOR i obiektywami AI bez procesora (tylko tryby A i M). Nie są obsługiwane obiektywy IX NIKKOR, obiektywy do aparatu F3AF ani inne niż AI. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 lub większym (wskaźnik ustawienia ostrości współpracuje ze środkowym polem AF w przypadku użytkowania obiektywów o otworze względnym f/8 lub większym).
Wizjer: Tak
wymiary: 76 x 89 mm.
Przekątna ekranu: 3,2''
Waga: 420 g
Pozostałe cechy wyświetlacza: Wizjer:- Wizjer z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka- Pokrycie kadru: Obszar zdjęcia DX (24 x 16): około 100% w poziomie i 100% w pionie; obszar zdjęć 1,3x (18 x 12): około 97% w poziomie i 97% w pionie- powiększenie: Około 0,94x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność; –1,0 m)- Dystans widzenia całej matówki 19,5 mm (–1,0 m; od środka powierzchni okularu wizjera)- Korekcja dioptrażu: Od -2 do +1 m- Matówka: Matówka BriteView Clear Matte Mark II rodzaju B z ramkami pól AF (można wyświetlić linie kadrowania)- Podgląd głębi ostrości: Tak, po naciśnięciu przycisku Pv przysłona obiektywu jest przymykana do wartości wybranej poprzez użytkownika (w trybach A i M) albo poprzez aparat (w pozostałych trybach)Monitor: - ekran LCD rodzaju TFT o przekątnej 8 cm. - Kąt oglądania około 170°- 100% pokrycie kadru i regulacja jasności- Rozdzielczość około 1229 tys. Punktów (VGA; 640 x RGBW x 480 = 1 228 800 punktów)
zaimplementowana lampa błyskowa: Tak
Pomiar światła: Matrycowy
Czułość ISO (min.): 100
Czułość ISO (maks.): 25600
Balans bieli: Ustawienie temperatury barwowej
Migawka: Elektroniczna
Tryby migawki: Cicha migawka
Tryby / Efekty: Śnieg
Format zdjęć: NEF
Rozdzielczość JPEG (maks.): 6000 x 4000 px
Rozdzielczość RAW (maks.): 6000 x 4000 px
Nagrywanie filmów: Tak
Rozdzielczość filmów (maks.): 1920 x 1080 px
Format wideo: MOV
Funkcje specjalne: Odtwarzanie:- Odtwarzanie pełnoekranowe albo widok miniatur (4, 9 albo 72 zdjęcia bądź kalendarz), - zwiększenie w trybie odtwarzania- Odtwarzanie filmów- Pokaz slajdów obejmujący fotografie i filmy- Wyświetlanie histogramów- wyszczególnionie obszarów prześwietlonych- dane o zdjęciu- Wyświetlanie informacji pozycji i automatyczne obracanie zdjęć
rodzaj kart pamięci: SD
standard pamięci SD / CF: SDXC
Komunikacja bezprzewodowa: NFC
Złącza: miniUSB
Zasilanie: Akumulator asygnowany
Akcesoria w pakiecie: - Obiektyw 18 - 105 mm.- Gumowa muszla oczna DK-23- Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B- Akumulator jonowo-litowy EN-EL15 z pokrywką styków- Ładowarka MH-25a (dostarczana z adapterem wtyczki lub przewodem zasilającym typu adekwatnego dla kraju lub regionu sprzedaży)- Pokrywka okularu DK-5 - kabel USB UC-E17- Pasek na szyję AN-DC1 BK
Kolor: Czarny
Wysokość: 106.5 mm
Szerokość: 135.5 mm
Głębokość: 76 mm