Nikon D750

12 ofert od 5990,0 zł do 12860,0 zł
Szczegóły
Producent Nikon
EAN
  • 82000528
  • 0018208942190
  • 0018208940325
  • 0182089421904
  • 0182089403252
  • 0018208998098
  • 0018208940332
Rozdzielczość 24 Mpx
Rodzaj zasilania akumulator
Format zapisu zdjęć
  • RAW
  • JPEG
Przekątna ekranu 3.2 "
Wizjer tak
Maksymalna rozdzielczość zdjęć 6016 x 4016 px
Czułość 100-12800
Procesor obrazu Expeed 4
Samowyzwalacz 2 s
Zdjęcia seryjne 6.5 kl/s
Nośnik danych karta MicroSD
Nagrywanie filmów 1920 x 1080 (Full HD)
Opis

Realizuj swoje wizje dzięki prędkiemu, wszechstronnemu i uniwersalnemu modelowi D750.
W świecie, w którym wszystko jest osiągalne, ta wszechstronna pełnoklatkowa lustrzanka o rozdzielczości 24,3 miliona pikseli daje swobodę, która ośmiela.
Dzięki profesjonalnej technice przetwarzania obrazu, a także solidnej, kompaktowej konstrukcji ten aparat sprawdzi się w każdej sytuacji.

Nowo zaprojektowana matryca formatu FX gwarantuje wyjątkową jakość fotografii, szczególnie przy wysokich czułościach ISO, w przypadku których obraz jest czystszy niżeli kiedykolwiek.

Niezwykła czułość autofokusa, zdjęcia seryjne z prędkością do 6,5 kl./s i możliwość nagrywania filmów Full HD w rozdzielczości 1080/60p w połączeniu z odchylanym monitorem zezwalają na niczym nieskrępowaną ekspresję. Wbudowany interfejs Wi-Fi upraszcza natychmiastowe udostępnianie niesamowitych fotografii.

Matryca o rozdzielczości 24,3 mln pikseli w formacie FX
Pełnia szczegółów, pełna swoboda. Zupełnie nowa matryca oferuje duży zakres energiczny praktycznie bez szumu niezależnie od czułości, dzięki temu rejestruje obrazy o zadziwiającej ostrości i bogactwie przejść tonalnych.

świetna czułość ISO
Aparat pozwala robić bardziej wyraziste i ostrzejsze fotografie przy wysokiej czułości ISO. Zakres czułości ISO od 100 do 12800 można rozszerzyć do odpowiednika zakresu od 50 do 51200.

profesjonalny autofokus
Dzięki zachowaniu czułości nawet przy -3 EV i zaimplementowaniu funkcji wyboru pola AF z grupy opracowanej przez firmę Nikon aparat D750 może z nieszablonową dokładnością ustawiać ostrość na obiekcie choćby przy słabym oświetleniu.

Wytrzymały odchylany monitor
Rejestruj fotografie i filmy z nieszablonowych punktów widzenia. Ekran można przechylać na boki, a także odchylać do 90º w górę lub 75º w dół.

Współpraca z siecią Wi-Fi
Podziel się swoją wizją. Teraz możesz przesyłać wspaniałe zdjęcia pełnoklatkowe za pośrednictwem współpracującego smartfonu bądź tabletu. Wystarczy pobrać na urządzenie inteligentne darmowy program Wireless Mobile Utility¹.
¹Aplikacja Wireless Mobile Utility jest zgodna z urządzeniami z systemem iOS™ i Android™. Można ją pobrać z serwisów Google Play™ i Apple App Store™. Android, Google, Google Play, YouTube i inne znaki są znakami towarowymi marki Google Inc.


Maksymalnie 6,5 kl./s w trybie zdjęć seryjnych
Rejestrowanie prędko poruszających się obiektów z niesłychaną sprężystością. Bezkompromisowe obrazy w pełnej rozdzielczości rejestrowane z prędkością do 6,5 kl./s w formatach FX i DX.

Swoboda filmowania

Nagrywanie filmów Full HD (1080p) z prędkością 50/60 kl./s (nowoczesnie). Możliwość ustawiania czułości od ISO 100 aż do odpowiednika ISO 51200 oraz sterowania czasem otwarcia migawki, przysłoną i poziomem dźwięku w trakcie filmowania. Specjalne menu pozwala na zapisanie wszystkich ustawień filmowania w jednym miejscu.

EXPEED 4
znacznie zwiększa ogólną sprawność aparatu i umożliwia uzyskanie perfekcyjnych zdjęć. Gwarantuje genialne odwzorowanie obrazu i jakość fotografii w szerokim zakresie czułości ISO oraz umożliwia nagrywanie filmów z wysoką liczbą klatek na sekundę.

System Picture Control 2.0
Pełna kontrola nad ustawieniami wyostrzania, kontrastu, jasności, odcienia i nasycenia w trakcie fotografowania i filmowania. Ułatwienia w późniejszej obróbce – ustawienie Równomierne zapewnia maksymalny zakres dynamiki, a ustawienie transparentność pozwala starannie określić poziom szczegółowości. Ustawienia można optycznie dostosowywać w trakcie fotografowania, a cały proces fotografowania można usprawnić, zapisując zróżnicowane opcje dotyczące filmów i fotografii w specjalnym menu.

Monitor z regulacją odcieni: umożliwia ustawienie balansu kolorów i jasności zgodnie z preferencjami użytkownika.
Pokryty warstwą przeciwodblaskową odchylany ekran LCD o przekątnej 8,0 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 1229 tys. Punktów z układem pikseli RGBW gwarantuje rozciągliwą i łatwą obsługę w każdych warunkach.

Energooszczędna elektronika

Dłuższe fotografowanie w jednym procesu ładowania. Jednorazowe naładowanie ultrakompaktowego i lekkiego akumulatora jonowo-litowego EN-EL15 pozwala zrobić nawet 1230 fotografii i zarejestrować do 55 minut materiału wideo².
²Zgodnie ze standardem stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association

ergonomiczna lustrzanka pełnoklatkowa

świetna ergonomia i lekki, monolityczny korpus aparatu zapewniają swobodę realizowania fotografii w formacie pełnoklatkowym. Konkretnie wyprofilowany uchwyt sprawia, iż aparat pewnie leży w dłoniach niezależnie od ich wielkości i gwarantuje wygodę trzymania go poprzez długi czas bez zmęczenia.

niepodatny i trwały

broniony poprzez mocne uszczelnienia korpus pozwala korzystać z lustrzanki D750 w każdym środowisku. Zbudowana z włókien kevlarowo-węglowych migawka jest poddawana testom do 150 000 cykli, a solidna, monolityczna kompozycja powoduje, że aparat jest lekki i wytrzymały.

51-polowy system autofokusa Multi-CAM 3500FX

efektowna precyzja fotografii pełnoklatkowej. Dynamiczny wybór pola można skonfigurować dla grupy 9, 21 lub 51 pól ostrości, a autofokus działa choćby przy poziomie oświetlenia -3 EV (ISO 100, 20°C). Szybka blokada i zwiększona funkcja zapisu pól AF według orientacji. Piętnaście pól krzyżowych w centrum może współpracować z obiektywami AF NIKKOR o otworze względnym f/5,6 i pokaźniejszym, a 11 centralnych pól AF może współpracować z obiektywami o otworze względnym f/8.

dobór pola AF z grupy
ulepszone wykrywanie i śledzenie obiektów w ruchu. W trybie wyboru pola AF z grupy poprzez cały czas monitorowanych jest pięć pól AF, co poprawia możliwość namierzania i wyodrębniania z otoczenia stosunkowo niewielkich obiektów znajdujących się blisko kontrastowego albo rozpraszającego tła. Pięciopolowy obszar AF można przemieszczać, korzystając ze wszystkich 51 pól AF, w zależności od kombinacji kadru.

Funkcja nagrywania filmów D-Movie w trybie wieloobszarowym
asygnowana do filmowania w przeróżnych warunkach funkcja nagrywania filmów D-Movie pozwala uzyskać materiał filmowy fachowej jakości w wielu formatach klatek. Aparat D750 umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD (1080p) z prędkością 50 kl./s (postępowie) i 60 kl./s (postępowie) w formatach FX i DX ze zasadniczo obniżonymi poziomami szumów, mory i przekłamań kolorów. Sterowaną elektrycznie przysłonę można przymykać i otwierać podczas nagrywania, a rejestrowany obraz można przesyłać jako czysty sygnał wyjściowy HDMI, a także jednocześnie nagrywać jako materiał w pełnej rozdzielczości w aparacie i na zewnętrznym rejestratorze.

Swoboda filmowania
Pełna kontrola nad materiałem podczas filmowania. Podczas filmowania w trybie M można ustawić czułość w zakresie od ISO 100 do odpowiednika wartości ISO 51200, a dla funkcji automatycznego doboru czułości ISO można określić maksymalną wartość ISO, która ma być użytkowana, począwszy od ISO 200. Opracowana poprzez markę Nikon funkcja trójwymiarowej redukcji szumów ogranicza przypadkowe szumy, zniekształcenia i migotanie powstające przy filmowaniu z użyciem wysokich czułości. W trybie wyświetlania obszarów prześwietlonych te obszary są starannie wskazywane na monitorze aparatu.

Sterowanie dźwiękiem hi-fi
Rozbudowane opcje sterowania ulepszają jakość nagrań audio i proponują pokaźniejszą ogólną sprężystość. Wejście mikrofonu stereofonicznego i wyjście audio skrupulatną, niezależną regulację poziomów dźwięku przed nagrywaniem i w jego trakcie. Aparat pozwala na dobór zakresu dźwięku (duży/głos), a także redukcję szumu wiatru przy nagrywaniu przy pomocy zaimplementowanego mikrofonu.

Tryb HDR (wysoki zakres dynamiki)

Łączy dwa fotografie stworzone podczas jednego zwolnienia migawki w celu uzyskania nasyconych szczegółami obrazów scen o wysokim kontraście.

Funkcja zdjęć poklatkowych w aparacie
pozwala wytwarzać filmy poklatkowe z płynnymi przejściami ekspozycji przy pomocy prostych operacji w menu. Wystarczy zastosować trybu fotografowania z interwalometrem, by wyzwalać migawkę zgodnie z ustalonym interwałem. Następnie należy skorzystać z funkcji fotografii poklatkowych, umożliwiającej zapis zdjęć w formie plików filmowych, a także oglądanie powolnych zdarzeń w trybie przyspieszonego odtwarzania – od 24 do 36 000 razy szybciej.

Tryb efektów
nieprzeciętna zabawa z szeregiem efektów specjalnych, możliwość używania programów tematycznych w konkretnych sytuacjach i miejscach. Efekty specjalne, w tym kolor selektywny, Szkic kolorowy, Efekt miniatury i Noktowizor, można stosować do zdjęć i do filmów. Podczas fotografowania można zobaczyć podgląd wybranego efektu w czasie rzeczywistym i dostosować jego energiczność.

Total Digital Imaging System
Pełny potencjał 24,3-megapikselowej matrycy aparatu D750 można użyć dzięki bogatej ofercie obiektywów NIKKOR. Dzięki idealnej zdolności rozdzielczej obiektywy NIKKOR spełniają wymagania każdej dziedziny fotografii. Aparat jest także zgodny z kreatywnym systemem oświetlenia (CLS) firmy Nikon i współpracuje z szeregiem wszechstronnych lamp błyskowych, których można używać do twórczego fotografowania z lampą zamocowaną na aparacie albo zdjętą z niego.

Zdalna obsługa
Specjalne akcesoria do profesjonalnego sterowania bezprzewodowego i transmisji zdjęć ułatwiają organizację pracy. Migawkę aparatu można wyzwalać zdalnie z dowolnego urządzenia inteligentnego przy użyciu zaimplementowanego interfejsu Wi-Fi aparatu oraz specjalnej aplikacji WMU¹. W celu rozszerzenia zakresu kontroli nad fotografowaniem bezprzewodowym można zastosować bezprzewodowego przekaźnika WR-R10 albo WR-T10 albo bezprzewodowego pilota zdalnego sterowania WR-1, który pozwala także sterować ustawieniami aparatu. Żeby podłączyć aparat do sieci Ethernet albo bezprzewodowej sieci LAN, należy wykorzystać opcjonalnego przekaźnika danych UT-1 wraz z przekaźnikiem bezprzewodowym WT-5.

Nieprzypisane

wymiary przetwornika

35,9 x 24,0 mm

Pozostałe cechy wyświetlacza

Wizjer:
- Wizjer z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka
- Pokrycie kadru: Format FX (36x24): około 100% w poziomie i 100% w pionie. Format 1,2× (30x20): około 97% w poziomie i 97% w pionie. Format DX (24x16): około 97% w poziomie i 97% w pionie
- rozszerzenie: Około 0,7x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność -1,0 dpt.)
- Dystans widzenia całej matówki: 21 mm (-1,0 m-1 od tylnej soczewki wizjera)
- Korekcja dioptrażu: Od -3 do +1 dpt.
- Matówka: BriteView Clear Matte Mark III rodzaju B z ramkami pól AF (można wyświetlić linie kadrowania)
- Lustro: Szybkopowrotne
LCD:
- Przekątna: 8 cm (3,2 cala)
- Niskotemperaturowy polisilikonowy odchylany ekran LCD z matrycą TFT
- Kąt oglądania 170°
- Około 100% pokrycia kadru
- Regulacja jasności i kąta

Czułość ISO (min.)

100

Czułość ISO (maks.)

12800

Pozostałe atrybuty

- Standardy Wi-Fi (bezprzewodowy LAN): IEEE 802.11b, IEEE 802.11g
- Gniazdo statywowe: 1/4 cala (ISO 1222)

ilość pikseli pełna

24.93 Mpix

Pozostałe atrybuty matrycy

System usuwania kurzu: Czyszczenie matrycy, zbieranie informacji porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga programu Capture NX-D)

Pozostałe parametry obiektywu

Współpracujące obiektywy:
Współpraca z obiektywami AF NIKKOR, w tym obiektywami rodzaju G, E i D (pewne ograniczenia dotyczą obiektywów PC), DX (z zastosowaniem obszaru zdjęcia DX 24 x 16 1,5x), obiektywami NIKKOR AI-P oraz obiektywami AI bez procesora (tylko tryby A i M). Nie są obsługiwane obiektywy IX NIKKOR, obiektywy do aparatu F3AF ani obiektywy non-AI. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 albo większym (11 pól AF działa z obiektywami o otworze względnym f/8 albo większym).

Funkcje specjalne

Odtwarzanie:
Odtwarzanie pełnoekranowe lub widok miniatur (4, 9 lub 72 zdjęcia bądź kalendarz), powiększenie w trybie odtwarzania, odtwarzanie filmów, pokaz slajdów obejmujący fotografie i filmy, wyświetlanie histogramów, wyodrębnionie obszarów prześwietlonych, dane o zdjęciu, informacje pozycji i automatyczne obracanie zdjęć.

Zasilanie

Akumulator asygnowany

Balans bieli

Ręczny , Światło dzienne (cień) , Światło żarowe , Światło jarzeniowe , automatyczny , Światło dzienne (pochmurno)

Przekątna ekranu

3,2''

kanon pamięci SD / CF

SD , SDHC , SDXC

Złącza

3,5 mm minijack , miniHDMI , microUSB

ilość pikseli skuteczna

24,3 Mpix

Przetwornik obrazu

CMOS

Czyszczenie matrycy

samoczynne

Ustawianie ostrości

AF-S , MF , AF-C , AF-A (AF-S/AF-C)

Wizjer

Tak

wbudowana lampa błyskowa

Tak

Tryby / Efekty

Czarno-biały , Portret , Film , Av (Priorytet przysłony) , Efekt miniatury , Makro , Plaża , Zachód słońca , Tv (Priorytet migawki) , Nocny , U (Własny) , automatyczny , Sport , Bez lampy , Śnieg , Ręczny , P (Program) , Zwierzęta

Format zdjęć

NEF , JPEG

Rozdzielczość JPEG (maks.)

6016 x 4016 px

Nagrywanie filmów

Tak

Rozdzielczość filmów (maks.)

1920 x 1080 px

Format wideo

MOV

typ kart pamięci

SD

Mocowanie obiektywu

F (Nikon, Fujifilm)

typ aparatu

Lustrzanka cyfrowa

Optyka

Migawka

Szczelinowa , Elektroniczna

Procesor obrazu

EXPEED 4

Rozdzielczość RAW (maks.)

6016 x 4016 px

Tryby migawki

Samowyzwalacz , Pojedyncze zdjęcie , zdjęcia seryjne

Pomiar światła

Matrycowy , Centralnie-ważony

Fizyczne

Model

D750

Kolor

Czarny

Wysokość

113 mm

Głębokość

78 mm

Szerokość

140.5 mm

Waga

840 g

Pozostałe

Akcesoria w pakiecie

- Gumowa muszla oczna DK-21
- Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B
- Akumulator jonowo-litowy EN-EL15 z pokrywką styków
- Ładowarka MH-25a (z adapterem wtyczki lub kablem zasilającym z wtyczką optymalnyą dla kraju lub regionu sprzedaży)
- Pokrywka okularu DK-5
- przewód USB UC-E17
- Pasek AN-DC14
- Płyta CD z programem ViewNX 2

Akcesoria opcjonalne

- Bezprzewodowe piloty zdalnego sterowania: WR-1, WR-R10
- przewód zdalnego sterowania: MC-DC2
- Odbiornik GPS: GP-1/GP-1A
- Pojemnik bateryjny: Opcjonalny wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D16 z jednym akumulatorem jonowo-litowym EN-EL15 producenta Nikon lub z sześcioma bateriami alkalicznymi, akumulatorami niklowo-wodorkowymi (Ni-MH) albo litowymi rodzaju AA

Gwarancja

12

Obiektyw w zestawie

Nie

Komunikacja bezprzewodowa

WiFi