Nokian WR SUV 3 215/65 R16 102 H

6 ofert od 369,0 zł do 370,0 zł
Szczegóły
Producent Nokian
Szerokość przekroju 215
Wysokość profilu 65
Średnica osadzenia R16
Indeks nośności 102
Indeks prędkości H
Typ pojazdu SUV
Efektywność paliwowa C
Poziom emisji hałasu 72 dB
Przyczepność na mokrej nawierzchni C
EAN
  • 6419440285986
  • 4019238276572
Opis

świetne parametry jezdne na śniegu i błocie pośniegowym

Opona Nokian WR SUV w zmiennych warunkach zimowych w Polsce czuje się jak u siebie i gwarantuje wspaniałą przyczepność zimą, a także nadzwyczajne parametry jezdne. Zimowa opona Nokian WR SUV 3 chroni przed aquaplaningiem i aquaplaningiem na błocie pośniegowym i pozwala uniknąć wszystkich niespodziewanek, jakie niesie ze sobą zima. Opona ta płynnie się toczy i gwarantuje dokładne prowadzenie, jak ponadto równowagę na śniegu, błocie pośniegowym i na suchych nawierzchniach.

Nowy symetryczny bieżnik kierunkowy opony Nokian WR SUV 3, liczne nacięcia lameli i zimowa mieszanka gumowa na bazie krzemionki do samochodów SUV o sporej mocy bardzo zrównoważone atrybuty jezdne i prawidłową przyczepność choćby przy wysokich prędkościach. Z kolei innowacje takie jak system Snow Claws znakomitą przyczepność na śniegu i lodzie – był to cel specjalny, który postawiono sobie przy projektowaniu tej opony. Wyjątkowy wzór bieżnika i polerowane rowki poprzeczne pomagają usunąć niebezpieczny aquaplaning oraz aquaplaning na błocie pośniegowym.

unikatowy wzór bieżnika – perfekcyjne prowadzenie

Bieżnik opon SUV High Performance optymalizuje prowadzenie pojazdu i atrybuty zabezpieczające przed aquaplaningiem i aquaplaningiem na błocie pośniegowym. Wzdłużne żebro środkowe stabilizuje jazdę na wszelkich powierzchniach, zwłaszcza przy obszernych prędkościach. Poza logicznym i wyważonym prowadzeniem opona Nokian WR SUV 3 dokładnie się zatrzymuje i lekko toczy, dzięki czemu kierowca oszczędza paliwo oraz broni środowisko.

Stabilizatory na blokach bieżnika obok żebra środkowego i żeber wzdłużnych dodatkową sztywność w niełatwych i zmiennych warunkach, w jakich eksploatuje się samochody SUV. Trójwymiarowe lamele blokujące, rozciągające się od barku do barku, udoskonalają prowadzenie opon zimowych Nokian na zakrętach i podczas wymijania. W przeciwieństwie do lameli prostej lamela blokująca 3D wspomaga blok bieżnika wtedy, gdy się otwiera, co zapewnia mechanizm blokujący, który jest w nią wbudowany.

nowoczesny system Snow Claws – stosowna przyczepność na śniegu

Specjalne „pazurki" systemu Snow Claws są wycięte w rowkach wzdłużnych i poprzecznych bloków bieżnika, żeby zapewnić potrzebną przyczepność na drogach w warunkach zimowych. Potężnie wbijają się w powierzchnię na miękkim śniegu i na miękkim podłożu. Pokaźna liczba lameli w blokach bieżnika gwarantuje rezerwę przyczepności na dni deszczowe. Opona Nokian WR SUV 3 prędko reaguje na ruchy kierownicy, prosto się ją prowadzi na suchych oraz mokrych nawierzchniach, jest także bezusterkowa podczas prędkiego skręcania albo zmiany pasa ruchu na oblodzonej drodze.

przypasowana mieszanka bieżnika maksymalizuje przyczepność i solidność

nieelastyczna zimowa mieszanka na bazie krzemionki do samochodów SUV, dostosowana do zmiennych warunków i znacznych prędkości, zapewnia doskonałą przyczepność zimą i odporność na ścieranie we wszelkich temperaturach. Przyczepność na mokrych nawierzchniach jest optymalizowana poprzez dużą zawartość krzemionki w mieszance, która bezusterkowo reaguje na wzrost i spadek temperatury.