Esbit - ESBIT Termos Food Jug, 410047

2 ofert od 145,0 zł do 145,90 zł
Szczegóły
Producent Esbit
EAN 4260149870391
Pojemność 1000 ml
Opis

Esbitniemiecka producent istniejąca od 1936 roku. Od samego początku głównym i sztandarowym produktem Esbit'a było paliwo stałe, w produkcji którego firma stała się światowym liderem. Naturalną skutkiem było poszerzenie oferty najpierw o same kuchenki, a później o garnki, menażki, naczynia, termosy i podobne akcesoria biwakowe. Dziś Esbit rozpoznawany i uwielbiany jest na ogół ze względu na wysoką jakość i niezawodność oferowanych produktów, a jego pozycja na rynku producenta paliwa stałego jest tak wysoka,często określa się je mianem „paliwa Esbit”. Z oferty firmy korzystają jednostki wojskowe, służby ratownicze, międzynarodowe organizacje niosące pomoc w krajach trzeciego świata i „zwykli” turyści, wspinacze i entuzjaści outdoor'u.

Termos obiadowy ESBIT Food Jug 1 l wykonany jest z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Dla zabezpieczenia przed przypadkowym upuszczeniem termosu, co zdarzyć mogłoby się gdy trzymamy go w zmarzniętej rąk lub rękawiczce, pokryty pozostał od zewnątrz specjalną czarną, matową warstwą antypoślizgową. Także wymiary termosu zostały tak dopasowane, by manipulacja nim nie nastręczała żadnych trudności. Niezależnie od pojemności ma on także tę samą średnicę – różni się wyłącznie wysokością.

Jak w praktycznie wszystkich termosach za utrzymanie temperatury odpowiada jego dwuwarstwowa budowa, aczkolwiek w wypadku Food Jug wewnętrzna warstwa pokryta została dodatkowo warstwą srebra. Skutkuje to w sposób dwojaki:

  • wznosi ono parametry termiczne termosu;
  • działa antybakteryjnie i upraszcza eliminowanie ewentualnego osadu.

Aby maksymalnie wykorzystać cechy oferowane poprzez swój termos na żywność, marka Esbit proponuje „formatowanie” termosu przed wykorzystaniem. Jeżeli planujemy transportować rzeczy gorące – przed ich umieszczeniem w termosie należy wypełnić go gorącą wodą na około 4 minuty, następnie wylać wodę i umieścić żywność. Analogicznie należy postąpić w sytuacji rzeczy chłodnych (wypełnić termos wyjątkowo zimną wodą).

Niezaprzeczalnym atutem termosu Food Jug jestz pewnością umieszczenie na zakrętce zaworu bezpieczeństwa. Po jego naciśnięciu (przed otwarciem termosu!) możemy zlikwidować nadmiar ciśnienia skategoryzowany we wnętrzu (co niejednokrotnie zdarza się po umieszczeniu gorącej potrawy wewnątrz). Z jednej strony upraszcza to otwarcie termosu, a z drugiej eliminuje praktycznie do zera ryzyko poparzenia się gorącą parą czy również przypadkowego „wybuchu” nakrętki podczas transportu. Sama zakrętka z powodzeniem służy jako miseczka.