Esbit / niemcy Termos obiadowy esbit food jug olive 0,75 159-065 + darmowy zwrot (fj750ml-og)

2 ofert od 129,0 zł do 129,90 zł
Szczegóły
Producent ESBIT / NIEMCY
EAN 4260149871008
Pojemność 750 ml
Opis

Termos obiadowy ESBIT Food Jug 0,75 l wyprodukowany jest z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Termos w gaszonej militarnej kolorystyce.

Dla zabezpieczenia przed przypadkowym upuszczeniem termosu, co zdarzyć mogłoby się gdy trzymamy go w zmarzniętej rąk albo rękawiczce, pokryty pozostał od zewnątrz specjalną zieloną, matową warstwą antypoślizgową. Również rozmiary termosu zostały tak przypasowane, aby manipulacja nim nie nastręczała żadnych trudności. Niezależnie od objętości ma on także tę samą średnicę – różni się tylko wysokością.

Jak w praktycznie wszystkich termosach za utrzymanie temperatury odpowiada jego dwuwarstwowa konstrukcja, chociaż w wypadku Food Jug wewnętrzna powłoka pokryta pozostała ponadto powłoką srebra. Skutkuje to w sposób dwojaki:

  • podciąga ono parametry termiczne termosu;
  • działa antybakteryjnie i upraszcza usuwanie ewentualnego osadu

Aby maksymalnie wykorzystać atrybuty oferowane przez swój termos na żywność, firma Esbit oferuje „formatowanie” termosu przed wykorzystaniem. Jeżeli planujemy transportować rzeczy gorące – przed ich umieszczeniem w termosie należy wypełnić go gorącą wodą na około 4 minuty, następnie wylać wodę i umieścić żywność. Analogicznie należy postąpić w przypadku rzeczy chłodnych (wypełnić termos nad wyraz zimną wodą).
Niezaprzeczalnym atutem termosu Food Jug jestniewątpliwie umieszczenie na zakrętce zaworu bezpieczeństwa. Po jego naciśnięciu (przed otwarciem termosu!) możemy polikwidować nadmiar ciśnienia skategoryzowany w środku (co często zdarza się po umieszczeniu gorącej potrawy wewnątrz). Z jednej strony upraszcza to otwarcie termosu, a z drugiej usuwa praktycznie do zera ryzyko poparzenia się gorącą parą czy także przypadkowego „wybuchu” nakrętki w trakcie transportu. Sama zakrętka z powodzeniem służy jako miseczka.

Esbit – niemiecka producent istniejąca od 1936 roku. Od samego początku głównym i sztandarowym produktem Esbit'a było paliwo stałe, w tworzeniu którego marka stała się światowym liderem. Naturalną konsekwencją było poszerzenie oferty najpierw o same kuchenki, a później o garnki, menażki, naczynia, termosy i podobne akcesoria biwakowe. Dziś Esbit rozpoznawany i lubiany jest na ogół ze względu na wysoką jakość i bezusterkowość oferowanych towarów, a jego pozycja na rynku producenta paliwa stałego jest tak wysoka,niejednokrotnie określa się je mianem „paliwa Esbit”. Z oferty firmy korzystają jednostki wojskowe, służby ratownicze, międzynarodowe organizacje niosące pomoc w krajach trzeciego świata oraz „zwykli” turyści, wspinacze i entuzjaści outdoor'u.