Omega VRT402

  Szczegóły
  Producent Omega
  EAN 3662150998346
  Kolor srebrny
  Moc 150 W
  Opis

  Produktem godnym polecenia jest jeden z najnowszych modeli wyciskarki do soków Omega VRT. Towar ten niezwykle niemało zalet, o których należy wspomnieć. Pierwszą z nich jest to, że omawiany sprzęt pozostał zaopatrzony w stanowczo praktyczną zatyczkę wypływu soku. Jakie możliwości wytwarza owa zatyczka? Po pierwsze mamy możliwość wykorzystania uzupełniającej funkcji jaką jest miksowanie. Kiedy zatyczka zostanie opuszczona, uzyskany z wybranego poprzez nas ascetycznca sok pozostanie wewnątrz pojemnika i będzie się miksował. W ten sposób możemy przyrządzić perfekcyjne koktajle, musy, przeciery i sporo innych płynnych pyszności o konsystencji na jaką mamy ochotę.

  Dzięki występowaniu zatyczki możemy użyć przepłukiwanie urządzenia na biegu, gdyż woda pozostanie wewnątrz wyciskarki. Wystarczy, iż do środka wlejemy czystą wodę i włączymy urządzenie, aby pozbyć się w ten sposób resztek miąższu. Jest to niezwykle przydatna funkcja, kiedy kończąc jeden sok, przykładowo z warzyw, od razu po nim chcemy zrobić kolejny z zupełnie innego ascetycznca. Dzięki temu unikniemy pomieszania smaków. Oczywiście w tym miejscu należy pamiętać o tym, że funkcja przepłukiwania na biegu nie służy do końcowego mycia i nie zastąpi go. Kolejną zaletą zatyczki jest to, że mamy możliwość dozowania soku bez uciążliwego kapania i rozlewania.

  Dzięki modelowi wyciskarki Omega VRT402 pozyskiwanie soku jest niesamowicie proste i wygodne - pomimo niskich obrotów urządzenia (70 obrotów na minutę) jakim jest wyciskarka cały litr soku możemy uzyskać w zaledwie 5-6 minut. Wspomniane wolne obroty nie są tutaj wadą,perfekcyjnym atutem. Dlaczego? typowo z tego względu, iż cały proces uwalniania soku odbywa się stosunkowo powoli w porównaniu z konwencjonalnymi sokowirówkami, wobec czego sok nie jest podgrzewany i napowietrzany - wysoka temperatura i tlen ekspresowo niszczą wszystkie najmocniej cenne składniki soku takie jak witaminy, enzymy i minerały. Dzięki czemu, ze sok nie jest napowietrzony, nie dochodzi do przyspieszonego utleniania, to zaś sprawia, iż sok uzyskany w ten sposób możemy przechowywać w lodówce nawet do 72 godzin. Jest to nad wyraz wygodne, ponieważ nie musimy codziennie korzystać z wyciskarki, by napić się świeżego soku. Sok przechowywany do 72 godzin nie traci swoich wartości odżywczych.

  Wyciskarka Omega VRT402 rewelacyjnie poradzi sobie z niemal każdym gatunkiem jednocześnie warzyw jak i owoców od warzyw twardych jak seler czy buraki przez warzywa liściowe i zioła (z tymi mnóstwo sokowirówek i innych wyciskarek ma wielkie problemy) po niewiele znaczące owoce jak porzeczki i maliny. Samo pozyskiwanie soku przebiega w dwóch etapach. Pierwszym z nich jest miażdżenie i kruszenie ascetycznca przy pomocy usytuowanego pionowo wałka ślimakowego, który obraca się we wnętrzu sita. Drugi etap to dociskanie minimalistycznca do ścianek sita, które ma mikrootwory. Przez owe mikrootwory sok zostaje przefiltrowany.

  Omawiana wyciskarka Model Omega VRT402 obfity otwór wsadowy (4,5 cm x 3,5 cm) i w związku z tym nie ma konieczności niewielkiego krojenia ascetycznca przed umieszczeniem go w otworze. Na dodatek wyciskarka ta posiada pionową konstrukcję, więc nie będziemy zmuszeni używać popychacza, by przesunąć surowiec dalej. Wyciskarka została wyekwipowana w kosz czyszczący czyli pierścień obrotowy z zamontowanymi na nim tak zwanymi wycieraczkami silikonowymi. W trakcie pracy urządzenia obracają się one, przecierają sito i zbierają z jego powierzchni wszelkie drobinki miąższu. Rozwiązanie to sprawia, że wyciskarka jest wyjątkowo skuteczna. Na dodatek jeśli chodzi o kwestię produktywności omawianej wyciskarki, można ją nawet porównać do wielu wyciskarek dwuślimakowych (te jednak są istotnie droższe).

  rekomendowana wyciskarka jest wyposażona aż w trzy różnorodne sita, a każde z nich spełnia inną funkcję.

  • Sito podstawowe jest wyposażone w niezwykle drobne mikrootwory i dzięki niemu możemy uzyskać sok niesamowicie przezroczysty, bez miąższu

  • Sito do musów obszerniejsze mikrootwory dlatego też z tej propozycji potrzebnie powinny skorzystać wszystkie osoby, które uwielbiają geste soki z miąższem. Przy pomocy tegoż sita można przygotować nie tylko gęste soki, ale jak sama nazwa mówi, przeróżne musy i przeciery. Warto go zastosować chcąc przygotować gęste danie dla niewiele znaczącego dziecka

  • Sito zewnętrzne do krystalicznych soków jest specjalnie dopasowane do pojemnika na sok. Stanie na wysokości zadania, jeśli uwielbiamy wyjątkowo przejrzyste napoje

  szczególnie istotną informacją jest to, że wałek ślimakowy jak i sita wykonane pozostały z ULTEMU, specjalnego tworzywa, które jest wyjątkowo wytrzymałe. Tworzywo to jest jak najistotniej bezpieczne dla naszego zdrowia, co potwierdzono jednoznacznie w wyniku przeprowadzonych badań. Jest ono dodatkowo higieniczne, materiału tego używa się między innymi do produkowania chirurgicznych narzędzi.

  Poza wyżej wymienionymi zaletami wyciskarki Omega VRT warto wspomnieć jeszcze o dziesięciu latach gwarancji zarówno na silnik jak i części. Obudowa urządzenia jest wytwarzana z najwyższej jakości materiałów, dlatego też jest wytrzymała przy czym nie traci na estetyce. Pionowa kompozycja wyciskarki sprawi, że nie będziemy mieli problemu z jej ustawieniem, gdyż zajmuje niedużo miejsca w porównaniu z wyciskarkami poziomymi. Praca urządzenia jest zrównoważona i cicha, a jego obsługa intuicyjna. Wyciskarka ma włącznik wstecznego biegu, który przyda się, jeśli dojdzie do zapchania wyciskarki, ponieważ wówczas urządzenie zostanie odblokowane.

  komplet mieści:

  1. Wyciskarka
  2. Pojemnik na pulpę oraz sok
  3. Obudowa modułu miażdżącego
  4. Ślimak z Ultemu
  5. Sitko do soku z Ultemu
  6. Sitko do musów
  7. Sitko na pojemnik
  8. Pokrywę modułu miażdżącego
  9. Szczoteczki silikonowe
  10. Szczoteczkę do czyszczenia
  11. Popychacz
  12. Instrukcję

  Podstawowe cechy techniczne i użytkowe

  Omega VRT, a także wszystkie jej części posiadające kontakt z żywnością takie jak: ślimak, sitka, obudowa modułu są wolne od Bisfenolu A o czym świadczą dokumenty. Bisfenol A czyli wywołujący raka związek chemiczny, który od lat jest stosowany do produkcji tworzyw sztucznych, takich jak plastik, żywice epoksydowe i wielu innych. Niemało badań wykazało, iż ten trujący związek, który najszczególniej dotyka swoim niekorzystnym działaniem dzieci przenikał do artykułów spożywczych i napoi z opakowań, w jakich się one znajdowały i w ten sposób przesyłkał się do naszych ciał.