Ranking gier planszowych, japońskich i nie tylko


Jaką grę planszową wybrać?

Poniżej przedstawiamy Wam ranking najlepszych planszowych. Oczywiście nie może zabraknąć CHIŃCZYKA, gier karcianych czy też bierek. Jak dobrze znamy to z naszego dzieciństwa. Warto zobaczyć ranking gier planszowych, gdyż ciągle takich gier przybywa i ciągle takie gry są w modzie. Jakże to wspaniała alternatywa dla gier na konsoli czy też gier na telefonie.

 

Jedna z najbardziej popularnych gier planszowych: Potwory w Tokio

 

Najpopularniejsza gra Japońska Daihinmin

Daihinmin (tłum. ekstremalnie biedny), znana również jako daifugō (大富豪, czyli wielki milioner), to gra karciana przewidziana na 4- 8 graczy rozgrywana standardową talią 52 kart. Celem gry jest pozbycie się wszystkich kart, tak szybko, jak to możliwe , grając coraz wyższymi kartami od kart poprzednika. Zwycięzcę gry nazywa się daifugō, natomiast przegranego daihinmin.

daihinmin

Przebieg gry: Każdy z graczy biorący udział w grze po 1. rundzie posiada swój tytuł: daifugō (zwycięzca). daihinmin (przegrany), fugō (II miejsce w poprzedniej rundzie), heimin (kolejne miejsca) oraz hinmin (przedostatnie miejsce).

Daihinmin (przegrany) tasuje i rozdaje wszystkie karty. Po rozdaniu karty musi oddać swoje 2 najlepsze karty dla daifugō,  daifugō dla fugō itd., natomiast daihinmin dostaje 2 najgorsze karty od daifugō. Zamiana ta nosi nazwę zeikin (podatek). Karta wyłożona na stół musi zostać pobita przez wszystkich kartą o większej figurze od ostatniej karty, nie ma znaczenia kolor. Na stół można wyłożyć także pary o tej samej figurze np. dwie 5-ki, którą można pobić jedynie wyższą parą o tej samej figurze, np. dwie 9-tki, bądź trójki  o tym samym kolorze, będące w kolejności, np. możemy położyć pik 4, 5, 6, które można pobić trójką np. trefl 7, 8, 9 (konieczna kolejność).

 

Najpopularniejsza gra Japońska Shichi Narabe

Shichi narabe o  japońska gra karciana dla 4 osób rozgrywana standardową talią 52 kart. Celem gry jest jak najszybsze pozbycie się kart. Wygraną jest osoba, której zabraknie kart, pozostali gracze otrzymują karę punktową (w zależności do ilości pozostałych karta np. 1 karta- 1 punkt).

Przebieg gry:  Rozdajemy wszystkie karty z talii. Po rozdaniu kart wszystkie 7-ki są wykładane w centralnym punkcie stołu. Każdy zawodnik w swojej kolejce dokłada kartę zgodnie z kolorem i figurą do 7-ek. Pierwszymi kartami, które zostaną dołożone będą 6-ki i 8-ki. Jeżeli nie posiadamy odpowiednich kart 3 razy w ciągu gry możemy ominąć kolejkę. Jeżeli posiadamy jokera możemy ominąć jedną kartę i zagrać następną, którą posiadamy, np. jeżeli 6-ka jest na stole, a my posiadamy 4-kę możemy jokerem zagrać zamiast 5-ki.

 

 

...

w 3 sklepach od 35,30 zł

Porównaj ceny
...

w 1 sklepie za 74,66 zł

Zobacz w sklepie
...

Bug

w 2 sklepach od 21,93 zł

Porównaj ceny
...

w 2 sklepach od 67,35 zł

Porównaj ceny
...

w 2 sklepach od 24 zł

Porównaj ceny
...

w 4 sklepach od 104,92 zł

Porównaj ceny
...

w 5 sklepach od 53,13 zł

Porównaj ceny

 

Udostępnij artykuł

Podobne artykuły z rankingami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *