Szczoteczka soniczna do zębów

Co to jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna, na pierwszy rzut oka, przywodzi na myśl połączenie szczoteczki rotacyjnej (czyli podstawowej szczoteczki elektrycznej) i tradycyjnej szczoteczki manualnej. Jej rączka przypomina model rotacyjny, ze swoją grubszą obudową, wewnątrz której znajduje się akumulator oraz wszystkie podzespoły. Szczoteczki soniczne również obsługujemy za pomocą przycisków, zaś w przypadku droższych modeli – także wizualnego interfejsu. Z kolei podobieństwo do tradycyjnej szczoteczki widać w główce. Jest ona bowiem podłużnego kształtu, o nieruchomym włosiu. Skąd taki dobór kształtu? Szczoteczka rotacyjna stawia na niewielką główkę o okrągłym kształcie, ponieważ nie tylko pozwala ona włosiu na wykonywanie ruchu obrotowego w lewo i prawo, ale także umożliwia szczoteczce na oczyszczanie trudnodostępnych miejsc, do których należą przede wszystkim siódemki i ósemki, zwane zębami mądrości. Ze względu na ich położenie na tyłach jamy ustnej, bardzo łatwo jest o zaniedbanie higieny takich zębów.

Jak działa szczoteczka soniczna do zębów?

Zasada działania szczoteczki sonicznej polega na tym, że umożliwia ona automatyczne wykonywanie nie tylko ruchów rotacyjnych, lecz jednocześnie również pulsacyjnych oraz oscylacyjnych. W szczoteczce tego typu znajduje się generator, który odpowiada za powstawanie drgań. Zachodzi następnie zjawisko kawitacji, dla którego charakterystyczne jest powstawanie tysięcy mikrobąbelków. Dzięki temu możliwe jest dotarcie nawet do najbardziej ukrytych zakamarków jamy ustnej, także w okolicach zębów trzonowych. Tym samym nie ma możliwości, aby jakiekolwiek resztki pokarmowe pozostały w jamie ustnej. Szczoteczka soniczna jest w stanie zebrać nawet sześciokrotnie więcej płytki nazębnej niż zwykła szczoteczka i kilkukrotnie więcej w porównaniu do tradycyjnych modeli elektrycznych. Urządzenie soniczne pracuje z zawrotną prędkością. Najlepsze modele wykonują nawet około 8 000 obrotów na minutę. Obecnie najlepszymi parametrami cechuje się szczoteczka soniczna Philips oraz Seysso.

Jak działa szczoteczka soniczna do zębów

Czym jest szczoteczka soniczna?

Szczególnym rodzajem szczoteczek zasilanych na prąd są szczoteczki soniczne. Ich końcówki z wyglądu przypominają główkę tradycyjnej szczoteczki. Poruszają się jednak z prędkością nawet 60 tysięcy ruchów na minutę. Ich unikatowe, wymiatające ruchy wytwarzają fale soniczne. Powstałe dzięki nim mikrobąbelki łączą się z pastą i docierają nawet do przestrzeni międzyzębowych, delikatnie pozbywając się bakterii i płytki nazębnej. Najlepsze szczoteczki soniczne usuwają ją aż 7-10 razy skuteczniej niż manualne i wybielają zęby do 2 razy lepiej, zaledwie po tygodniu używania. Co ciekawe, aby z ich pomocą widocznie poprawić zdrowie dziąseł, wystarczą tylko dwa tygodnie użytkowania.

szczoteczka soniczna

Najlepsza szczoteczka soniczna Wrzesień 2019

szczoteczka soniczna Philips

 

Ranking szczoteczka soniczna do 300 zł

 

 

Ranking szczoteczka soniczna PHILIPS

 

...

w 2 sklepach od 249 zł

Porównaj ceny
...

w 4 sklepach od 539 zł

Porównaj ceny
...

w 3 sklepach od 939 zł

Porównaj ceny
...

w 2 sklepach od 499 zł

Porównaj ceny
...

w 4 sklepach od 442,70 zł

Porównaj ceny
...

w 3 sklepach od 158 zł

Porównaj ceny
 

Ranking szczoteczka soniczna SEYSSO

 

 

Ranking szczoteczka soniczna BLAUPUNKT

 

 

Ranking szczoteczka soniczna SENCOR

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3,33 out of 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *