Młynek Do Kawy – Jaki? Ranking

W naszym rankingu wybieramy najlepszy młynek do kawy. Ranking został podzielony na części, w których odpowiemy na pytania: jaki żarowy młynek do kawy wybrać, jaki ręczny młynek do kawy wybrać. Ale zanim ranking to warto sobie odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań dotyczących technologii oraz możliwości młynków.

Przepis na idealną kawę z rana:

Trzy krótkie rady, by kawa wyszła idealna:

Młynek do kawy, a może kawa mielona?

Uważamy, że posiadanie młynka to niezbędność. To najlepsze rozwiązaniem, by cieszyć się aromatyczną kawą. Każdy prawdziwy miłośnik kawy ma w swoim domu ekspres do kawy lub inne dowolne urządzenie w którym najbardziej lubi parzyć kawę, no i oczywiście młynek do kawy, który pozwala odpowiednio i równo zmielić kawę.

 

Młynki do kawy – żarnowe, elektryczne i ręczne

Żarowy młynek do kawy:

Będzie nieco droższą inwestycją, lecz zdecydowanie warto wydać nieco większą kwotę, by móc cieszyć się lepszym smakiem każdej kawy. Młynki żarnowe zamiast ostrzy posiadają żarna, najczęściej stalowe lub ceramiczne, o kształcie stożkowym lub płaskim. Żarna nie tną kawy, lecz ją ścierają i mielą, a efekt takiego procesu jest dość jednolity – im wyższa klasa młynka, tym lepsza jakość i równomierność mielenia. Jednocześnie im lepszej jakości młynek, tym mniej wytwarzanego w trakcie mielenia jest kawowego pyłu, który potrafi zatkać filtr, a także całkowicie popsuć smak naparu, nadając mu goryczy i cierpkości.

Młynek do kawy ręczny:

Mielenie kawy w dalszym ciągu nie traci na popularności. Według nas jedynym argumentem, który może nas przekonać za wyborem ręcznego młynka, jest jego cena, która jest znacznie niższa niż elektryczne modele. Jednak mamy możliwość znaleźć takie urządzenia w wersji elektrycznej, które mogą być dla nas opłacalne cenowo. Wszystko zależy od naszych preferencji oraz wymagań. Poprzez ręczny młynek w trakcie mielenia ziaren nie wytwarza się ciepło, a kawa nie traci swoich wszystkich właściwości oraz aromatu.

Młynek do kawy elektryczny:

Zaletą młynków elektrycznych jest równe mielenie ziaren i to z możliwością wyboru stopnia zmielenia. Mówimy tutaj o młynkach żarnowy oraz nożowy. Te pierwsze są droższe, ale częściej rekomendowane, gdyż ziarna są w nich ścierane, co zachowuje lepszy aromat. Młynek nożowy tnie kawę, przyczyniając się z kolei do powstawania większych ilości pyłu, zwiększającego kwasowość. Dodatkowo ziarna zostają tu podgrzane i tracą część swego aromatu.

 

Jaki żarowy młynek do kawy Ranking

Wyróżnione żarowe młynki do kawy:

 

Jaki młynek do kawy ręczny Ranking

 

Jaki młynek do kawy elektryczny Ranking

 

 

Ranking 2020

Przedstawiamy wybrane rankingi z roku 2019. Zapraszamy do komentowania oraz odwiedzania strony Tech-Rank.