Najlepsza Kawa Ziarnista Ranking 2023

Jaką kawę ziarnistą wybrać?

Pijesz wciąż tą samą kawę ziarnistą? Zapewne chciałbyś spróbować czegoś nowego. Przecież na świeci jest tak wiele kaw, których nigdy nie próbowałeś. Ale jaką kawę ziarnistą wybrać? Co kupić? Poniżej zamieszczamy najbardziej popularne kawy ziarniste, cieszące się wspaniałym smakiem i aromatem. Jeśli masz jakieś swoje przemyślenia do co kawy, śmiało pisz na samym dole, kolejni użytkownicy będę Ci wdzięczni! I pamiętaj: Dobra kawa to zawsze kawa ziarnista, a najlepsza kawa to zawsze ta która nam smakuje.

 

Najlepsza kawa ziarnista – Ranking TOP 10:

MIEJSCE 1 – najlepsza kawa ziarnista czerwiec 2024

LAVAZZA KAWA CREMA E AROMA 1KG
Ta kawa trafiła w nasze gusta! Jest to mocna, ziarnista, wyrazista kawa, o intensywnym smaku i aromacie. Wyjątkowo rozbudziła nasze podniebienia i została uznana najlepszą kawą ziarnistą. Oczywiście najlepiej smakuje świeżo zmielona. Lavazza crema jest mieszanką kawy Arabika i Robusty w proporcji 50% na 50%. Jeśli nie piłeś tej kawy ziarnistej, koniecznie musisz ją spróbować. Polecamy tą kawę z czystym sumieniem.

 

Ekspresy do kawy - zobacz na Ceneo

 

MIEJSCE 2 – kawa ziarnista z Brazylii czerwiec 2024

KAWA WŁOSKA ILLY Espresso

Illy Espresso powstaje wyłącznie z dziewięciu najwyższych rodzajów ziaren gatunku Arabica (100%). Ponad połowa rodzajów pochodzi z Brazylii, co jest niezwykle istotne dla ciała i aromatu samej mieszanki. Pozostałe rodzaje wywodzą się z Afryki i Ameryki Centralnej – pozwala to wyczuć w kawie Illy Espresso niesamowitą nutę słodyczy. Warto wspomnieć, że ziarna pod mieszankę Illy Espresso są selekcjonowane jeszcze przed wypaleniem, co jest czynnością niezwykle trudną i wymagającą olbrzymiego doświadczenia, jednakże pozwalającą osiągnąć dużo lepsze rezultaty w postaci jednolitego smaku i aromatu oraz lepszej jakości samej kawy, która smakuje wyśmienicie w każdej kolejnej filiżance i opakowaniu.

 

 

MIEJSCE 3 – smaczna kawa ziarnista z Etiopii

Arcaffe Mokacrema

Mokacrema jest cenioną mieszanką produkowaną przez firmę Arcaffe według oryginalnej receptury od 1949 roku. Charakteryzuje się ona aromatem kwiatów i słodu oraz wyraźnymi nutami cytrusowymi. Delikatna kwasowość zbalansowana jest przyjemnym i trwałym miodowym posmakiem.

Mieszanka składa się w stu procentach z arabik pochodzących z plantacji Ameryki Środkowej i Etiopii. Jest to połączenie ziaren:
– Gwatemala, Finca El Hato Blue
– Etiopia, Sidamo special selection
– Salwador, Finca San Luis
– Brazylia – washed, Fazenda Lagoa do Morro

Są to kawy certyfikowane przez “CSC ® – Certified Speciality Coffee Association of Italy” – wszystkie opakowania są opatrzone etykietą z numerem i hologramem świadczącym o wysokiej jakości i zapobiegającym fałszerstwom.

 

MIEJSCE 4 – pyszna kawa ziarnista z Włoch

Lucaffe mr. Exclusive 1kg

 Kawa ziarnista Lucaffe Mr. Exclusive jest topowym produktem palarni Lucaffe ulokowanej w okolicach włoskiego miasta Brescia. Składają się na nią jedynie najlepsze ziarna gatunku Arabica (100%) uprawiane na plantacjach Ameryki Południowej, Azji oraz Afryki. Kompozycja Lucaffe Mr. Exclusive jest słodka i delikatna w smaku, ponadto charakteryzuje się bardzo przyjemnym i intensywnym aromatem, a na filiżance espresso buduje trwałą i grubą cremę. 

 

MIEJSCE 5 – kawa ziarnista czerwiec 2024

LAVAZZA QUALITA ORO
Naszym zdaniem ta kawa zasługuje na drugie miejsce na naszej rankingowej liście najlepszej kawy ziarnistej. Ale uwaga: jest to kawa bardzo delikatna. Jeśli szukasz kawy mocno aromatycznej i wyrazistej, ta kawa nie jest dla Ciebie. To kawa delikatna, dla wysublimowanego podniebienia. Po zalaniu kawy, powstaje mała pianka, która nadaje kawie niezapomniane smakowe doznania.

 

MIEJSCE 6 – kawa ziarnista Lavazza Rossa 

Lavazza Qualita Rossa Ziarnista 1kg

Kawa ziarnista Lavazza Rosa to wyśmienita kawa o delikatnym posmaku czekoladowym. W naszym rankingu kawy zajęła zaszczytne trzecie miejsce.  Według nas, kawa jest delikatna i bez kwaśnego posmaku, lekko wyczuwalny słodki posmak. Polecamy tą kawę w 100%, która przypadnie niejednemu smakoszowi.

 

MIEJSCE 7 – Dallmayr Crema d’Oro kawa ziarnista

Dallmayr Crema d’Oro 1kg

Ta kawa ziarnista zaskoczy Ciebie swoim wyjątkowym smakiem. Bardzo ciekawa propozycje, jeśli zawsze siegałeś po Lavazze. Kawa wyróżnia się swą łagodnością oraz przyjemnym zapachem. Znacznie lepiej smakuje, gdy kawę zaparzysz w ekspresie automatycznym lub kawiarce. Dla nas ta kawa plasuje się na miejscu czwartym.

 

MIEJSCE 8

Pellini Top Espresso Kawa 1 Kg

Pellini Top Espresso to najszlachetniejsza odmiana kaw typu espresso na rynku polskim. Ta 100% Arabica to najwyższa jakościowo kawa. Spróbuj, a na pewno ją się nie zawiedziesz. Dla smakoszy Espresso i nie tylko.

 

MIEJSCE 9

Najwyższej jakości kawa ziarnista, będąca 100% mieszanką najdoskonalszych odmian Arabiki o nad wyraz finezyjnym szlachetnym smaku, a także bogatym i trwałym aromacie. Pozbawiona wszystkich substancji drażniących i obciążających kabel pokarmowy jest wyśmienicie przyswajana poprzez organizm i dlatego może być spożywana w nieograniczonych ilościach.

Dallmayr Kawa Dallmayr Prodomo Ziarnista 500g

 

MIEJSCE 10

La brasiliana marfisa 1kg

Jeśli jej jeszcze nie próbowaliście – musicie spróbować tej wyjątkowej kawy. La Brasiliana Marfisa to kawa doskonała 100% arabika – mieszanka sześciu starannie wyselekcjonowanych odmian z Południowej i Środkowej Ameryki. 

 

MIEJSCE 11

Pellini Espresso Bar Vivace 1kg

 

MIEJSCE 12

Segafredo Intermezzo 1 kg

 

MIEJSCE 13

Lavazza Pienaroma Arabika 1Kg

 

 

Najpopularniejsza kawa Speciality

Sformowanie “speciality coffee” pierwszy raz zostało użyte w 1974 roku przez Ernę Knutsen w Tea & Coffee Trade Journal. Pani Knutsen użyła tego sformułowania w celu określenia najlepszych ziaren, produkowanych w specjalnych warunkach mikroklimatycznych. Kawy te miały być pozbawione defektów i charakteryzować się najwyższą jakością. Kawa speciality zostaje poddana specjalistycznym testom przeprowadzanym przez stowarzyszenie Speciality Coffee Assosiation of Europe. Aby zyskać ten tytuł, musi otrzymać min. 80/100 punktów w rygorystycznie opracowanej kwalifikacji.

Ranking najchętniej kupowanych kaw specjality

 

 

 

Sprawdź ranking kawy i herbaty wg CENEO:

 

Kawy ziarniste do 80 zł czerwiec 2024:

 

Wyróżnione kawy ziarniste 80 zł – 150 zł czerwiec 2024:

 

Jaka kawa na prezent – powyżej 150 zł czerwiec 2024:

 

 

 

Ekspres do kawy ranking czerwiec 2024

Zastanawiasz się, jaki wybrać ekspres do kawy? Dla Ciebie zestawienie najlepszych ekspresów do kawy:

 

MIEJSCE I – ekspres do kawy SAECO:

 

MIESJCE II – ekspresy do kawy DE LONGHI:

 

MIESJCE III – wyróżniony ekspres do kawy DE LONGHI :

 

MIESJCE IV – dobry ekspres do kawy DE LONGHI:

 

MIESJCE V– ekspres ciśnieniowy do kawy PHILIPS:

 

 

Sprawdź pełen ranking  ekspresów do kawy >>

 

[ratings]

Ranking 2020

Przedstawiamy wybrane rankingi z roku 2019. Zapraszamy do komentowania oraz odwiedzania strony Tech-Rank.