Nokian WR SUV 3 265/70 R17 115 H

5 ofert od 724,0 zł do 724,49 zł
Szczegóły
Producent Nokian
Szerokość przekroju 265
Wysokość profilu 70
Średnica osadzenia R17
Indeks nośności 115
Indeks prędkości H
Typ pojazdu SUV
Efektywność paliwowa C
Poziom emisji hałasu 73 dB
Przyczepność na mokrej nawierzchni E
EAN 6419440285979
Opis

wyśmienite parametry jezdne na śniegu i błocie pośniegowym

Opona Nokian WR SUV w zmiennych warunkach zimowych w Polsce czuje się jak u siebie i zapewnia nadzwyczajną przyczepność zimą, a także świetne atrybuty jezdne. Zimowa opona Nokian WR SUV 3 chroni przed aquaplaningiem i aquaplaningiem na błocie pośniegowym, a także pozwala uniknąć wszystkich nieoczekiwanek, jakie niesie ze sobą zima. Opona ta płynnie się toczy i zagwarantuje precyzyjne prowadzenie, jak jeszcze równowagę na śniegu, błocie pośniegowym i na suchych nawierzchniach.

Nowy symetryczny bieżnik kierunkowy opony Nokian WR SUV 3, liczne nacięcia lameli i zimowa mieszanka gumowa na bazie krzemionki do samochodów SUV o szerokiej mocy nad wyraz stabilne cechy jezdne i prawidłową przyczepność choćby przy wysokich prędkościach. Z kolei innowacje takie jak system Snow Claws znakomitą przyczepność na śniegu i lodzie – był to cel specjalny, który postawiono sobie przy projektowaniu tej opony. Wyjątkowy wzór bieżnika i polerowane rowki poprzeczne pomagają usunąć niebezpieczny aquaplaning oraz aquaplaning na błocie pośniegowym.

unikatowy wzór bieżnika – doskonałe prowadzenie

Bieżnik opon SUV High Performance optymalizuje prowadzenie pojazdu i właściwości zabezpieczające przed aquaplaningiem i aquaplaningiem na błocie pośniegowym. Wzdłużne żebro środkowe stabilizuje jazdę na wszelkich powierzchniach, zwłaszcza przy dużych szybkościach. Poza logicznym i wyważonym prowadzeniem opona Nokian WR SUV 3 dokładnie się zatrzymuje i lekko toczy, dzięki temu kierowca oszczędza paliwo, a także broni środowisko.

Stabilizatory na blokach bieżnika obok żebra środkowego i żeber wzdłużnych dopełniającą sztywność w niełatwych i zmiennych warunkach, w jakich eksploatuje się samochody SUV. Trójwymiarowe lamele blokujące, rozciągające się od barku do barku, ulepszają prowadzenie opon zimowych Nokian na zakrętach i w trakcie wymijania. W przeciwieństwie do lameli prostej lamela blokująca 3D wspomaga blok bieżnika wtedy, gdy się otwiera, co zagwarantuje mechanizm blokujący, który jest w nią zaimplementowany.

nowoczesny system Snow Claws – optymalna przyczepność na śniegu

Specjalne „pazurki" systemu Snow Claws są wycięte w rowkach wzdłużnych i poprzecznych bloków bieżnika, by zapewnić konieczną przyczepność na drogach w warunkach zimowych. Solidnie wbijają się w powierzchnię na miękkim śniegu i na miękkim podłożu. Wielka liczba lameli w blokach bieżnika gwarantuje rezerwę przyczepności na dni deszczowe. Opona Nokian WR SUV 3 prędko reaguje na ruchy kierownicy, prosto się ją prowadzi na suchych i mokrych nawierzchniach, jest także bezawaryjna podczas prędkiego skręcania lub zmiany pasa ruchu na oblodzonej drodze.

przypasowana mieszanka bieżnika maksymalizuje przyczepność i trwałość

niesprężysta zimowa mieszanka na bazie krzemionki do samochodów SUV, przypasowana do zmiennych warunków i sporych prędkości, gwarantuje świetną przyczepność zimą i oporność na ścieranie we wszystkich temperaturach. Przyczepność na mokrych nawierzchniach jest optymalizowana poprzez dużą zawartość krzemionki w mieszance, która bezusterkowo reaguje na wzrost i spadek temperatury.

ARAMID BOCZNE ŚCIANY – Wytrzymałe jak nigdy wcześniej

Opony firmy Nokian Tyres z technologią aramidowych ścian bocznych proponują Ci dopełniające bezpieczeństwo i wytrzymałość na wymagających nawierzchniach, a także w złych warunkach pogodowych. Nieporównywalnie wytrzymałe ściany boczne są istotnie oporne na zużycie i przecięcia. Włókna aramidowe usztywniają i wzmacniają bok opony, dzięki temu jest ona w stanie jeszcze lepiej znosić uderzenia.

Ten sam materiał stosuje się w lotnictwie oraz w przemyśle zbrojeniowym. Z powodzeniem stosowany jest w kamizelkach kuloodpornych.

Aramid chroni opony marki Nokian Tyres. Opony Nokian Tyres chronią życie.