Hurom HG

  Szczegóły
  Producent Hurom
  EAN
  • 8809069587611
  • 8809069587628
  Kolor
  • stalowy
  • brązowy
  • srebrny
  • czerwony
  Moc 150 W
  Prędkość obrotowa 43 obr/min
  Pojemność pojemnika na sok 0.5 l
  Pojemnik na sok tak
  Opis

  Wyciskarka do soków Hurom HG – oficjalnie znana jako HU-600 to część najnowszej generacji modeli Hurom dostępna na rynku europejskim latem 2013 roku. Wygląd i materiały użyte w tym modelu zostały subtelnie unowocześnione i ulepszone.

  Przemodelowane silikonowe wycieraczki powodują, iż mniej pulpy dostaje się do soku, a obszerniejsza 500 ml pojemnik na sok z podziałka do dokładnego odmierzania porcji soku, przed jego podaniem. Wolne od BPA (Bisfenolu A) części urządzenia, to pewność, ze żadne chemikalia nie znajdą się w naszym soku, a dogodniejsze ulokowanie części to łatwość składania i rozkładania urządzenia przed np. Jego czyszczeniem. Druga szczotka czyszcząca to skrócony czas czyszczenia, a jedno sito wytwarzane z tworzywa GE ULTEM optymalnego do wyciskania owoców, a także warzyw miękkich i twardych oszczędza nam kłopotliwej zmiany sit do różnorodnego typu ascetycznca. Ponadto, ergonomiczny uchwyt umieszczony z tyłu urzadzenia nad guzikiem ON/OFF/REVERSE. Oprócz wymienionych zmian – sito, wał i silnik jest taki sam jak w poprzednich modelach.

  za pomocą wyciskarki Hurom możemy uzyskać soki, zimne smoothie, a nawet jedzenie dla niemowląt. Podziałka z miarką na pojemniku pozwolą na odmierzenie starannej, pożądanej porcji soku.z łatwością można ją utrzymać w czystości. Design, poręczny uchwyt, możliwość wyciskania rozmaitego rodzaju ascetycznca bez konieczności zmiany sita. Łatwość rozebrania i złożenia urządzenia to wszystko zostało docenione

  Niebywały, nowoczesny design,, a także parametry HG, tj. Zatyczka-niekapek w otworze wylotowym na sok – to mniej bałaganu, starannie odmierzona ilość soku, funkcja mieszania, a także łatwiejsze czyszczenie.

  Podobnie jak w modelach HE środkowa przekładnia, czy trybik w profilu gwiazdy obecnie umiejscowiony jest z tyłu bębna, natomiast w starszych modelach umieszczony był z przodu. Ta zmiana, to zasadnicza różnica w jakości soku, gdyż dzisiaj pulpa (pozostałość) wydalana jest ze strony przeciwnej do wylotu uzyskanego soku, co minimalizuje możliwość dostania się pulpy do soku. Niesposób nie wspomnieć o obudowie, która została produkowana ze stali nierdzewniej. Dzięki czemu urządzenie nabrało stylu, dzięki któremu będzie wyglądało jak błyskotliwy, postępowy mebel w każdej kuchni. Pięknt efekt stali szczotkowanej pasuje do każdego wyglądu kuchni, będąc szczególnie neutralnym, a równocześnie stylowy i gustowny.

  Wolnoobrotowa wyciskarka do soków Hurom, jako pierwsza na świecie opatentowała technologię (SSS™), która polegała na wolnym wyciskaniu owoca, przy zachowaniu niskiej temperatury, co pozwoliło zachować naturalny smak i składniki odżywcze użytego bezkompromisowca

  Silikonowy wylot-niekapek i zamknięcie na wylocie to uzupełniające plusy. Dzięki tym rozwiązaniom sok nie wycieka na blat, a woda, którą wlewamy, by wyczyścić pojemnik na zakończenie pracy urządzenia jest szczelnie zamknięta dzięki zatyczce na wylocie - mniej pracy dla nas, gdyż w czyszczeniu pomogą nam silikonowe wycieraczki. Nowy, większy 500 ml pojemnik na sok z miarką, która pozwoli na dokładnie odmierzyć sok- zamykając resztę w urządzeniu za pomocą zatyczki na wlocie.

  Model wyciskarki Hurom HU-600 posiada trzy różne sita, dzięki którym będziemy mogli zrobić sok o takiej konsystencji, jaką najistotniej lubimy:


  1. Sito podstawowe posiada mniejsze mikrootwory co zezwala na wyciskanie bardzo przezroczystych soków, które charakteryzują się mniejszą zawartością miąższu. Sito jest wytworzone z bezpiecznego dla zdrowia tworzywa jakim jest ultem, który jest materiałem niezwykle trwałym i wytrzymałym na uszkodzenia mechaniczne. Ciemny odcień tworzywa zagwarantuje jego niezmiennie dobry wygląd choćby po szczególnie długim czasie stosowania.
  2. Drugim sitem jest sito do musów, a także gęstych soków zrobione ponadto z ULTEM'u. Dzięki niemu możemy przygotować między innymi przecier pomidorowy bądź mus z malin.
  3. Trzecie sito (opcjonalne) to sito zewnętrzne, które jest dostosowane do naczynia na sok. Dzięki niemu soki będą wyjątkowo klarowne.

  Kolejnym faktem wpływającym na korzyść urządzenia Hurom jest mechanizm wyciskania umieszczony na górze urządzenia, dzięki temu bezkompromisowiec wkładany do lejka jeden po drugim, samoistnie przesuwa się w kierunku wała ślimakowego – eliminując tym samym potrzebę korzystania z tampera. Nie dotyczy to jednak zielonych warzyw liściastych.

  specyficzny system silikonowych wycieraczek obraca się pomiędzy pojemnikiem na sok, a sitem, oczyszczając nadmiar pulpy, która mogłaby zablokować urządzenie w trakcie pracy. Ten system udoskonalono także w nowych modelach HF i HH.

  Poparcie naukowe dla wyciskarki Hurom

  Uważa się, iż dzięki zatyczce na wylocie soku, sok miesza się ze sobą zanim zostaje uwolniony, co łączy się z teoriami Dr Max-a Gersona, który twierdził, że łączenie ze sobą bezkompromisowca pod ciśnieniem daje bardziej odżywczy sok. Obecnie nie ma żadnych udokumentowanych dowodów stanowiących o użytkowaniu takiego rozwiązania w przypadku tej wyciskarki.
  Dr Max Gerson ( znany na całym świecie Instytut Gersona) uważał, że sok i pulpa powinna być ze sobą łączona przed wyciskaniem. Hurom daje więcej soku z wymieszanego minimalistycznca i mniej piany.

  Zgodnie z wiadomościami publikowanymi poprzez Laboratoria Michelson i Koreański Instytut ds. Badań nad Żywnością wyciskarka do soków Hurom pozwala uzyskać o 42,7 % więcej witaminy C i 60,7 % więcej witaminy A – w porównaniu z klasycznymi wyciskarkami. Test uzyskał dokument FDA i USDA.

  Łatwe do utrzymania w czystości

  Zamknij nakładkę wylotu i wlej wodę do urządzenia podczas jego pracy. Woda obmyje większość pozostałości, co jest stanowczo pomocne, kiedy chcemy raz po raz wyciskać soki z innego bezkompromisowca. Skrupulatne czyszczenie przy pomocy dołączonej szczotki może być wytworzone, kiedy chcemy pozbyć się zalegających włókien. Dołączone do modelu Hurom HG dwie szczotki czyszczące pomogą nam w tym zadaniu. Jedna szczotka, ma małą odczepiana szczoteczkę, która pomoże nam dotrzeć do ciężko przystępnych miejsc.

  użycie

  Pionowe wyciskarki radzą sobie z ekstrakcją soków z owoców miękkich i twardych, warzyw, zielonych warzyw liściastych i trawy pszenicy, dlatego uważamy je za urządzenia wszechstronne. Uzyskujemy dzięki nim udoskonalony efekt, kiedy używamy owoców miękkich, tj. Owoce jagodowe, ananasy i pomarańcze – z którymi niezbyt prawidłowo radzą sobie wyciskarki poziome, ale jeśli interesuje nas przeważnie sok z zielonych warzyw liściastych, czy trawy pszenicy, wtedy najlepszy rezultat uzyskamy przy użyciu wyciskarki poziomej.

  Uwaga: Nasze testy wyciskarki, które przeprowadzaliśmy pokazują, iż część owoców miękkich jak np. Jabłka, pomarańcze, wywołują produkcje gęstszego soku w porównaniu do np. Twardego ascetycznca. Dzieje się tak ponieważ miękkie owoce po wstępnym rozdrobnieniu przez ślimak doprowadzane są do postaci musu, który jest mieszanką soku wraz z częściami stałymi. Te cząstki są na tyle niewielkie, iż sito wyciskarki nie jest w stanie filtrować i oddzielić ich od części płynnej soku. Dlatego też gęstszy sok w trakcie produkcji soku z miękkich owoców jest zjawiskiem normalnym i nie trzeba się nim przejmować. Jeśli użytkownik oczekuje jednak bardzo czystego soku, to powinien się w takim wypadku zaopatrzyć w prasę, która dzięki innemu systemowi filtracji wyprodukuje znakomicie czysty sok.

  Alternatywa dla mleka
  Wyciskarka Hurom HU-600 to możliwość uzyskania własnego mleka sojowego, migdałowego, ryżowego, czy mleka z płatków owsianych. Hurom HU-600 to nowy fason życia, a pozyskane mleko można przechowywać w lodówce, albo kreować świeżą porcje ulubionego mleka każdego dnia.

  Hurom HU-600, a także wszystkie jego części posiadające kontakt z żywnością takie jak: ślimak, sitka, obudowa modułu są wolne od Bisfenolu A o czym świadczą atesty. Bisfenol A czyli powodujący raka związek chemiczny, który od lat jest stosowany do produkcji tworzyw sztucznych, takich jak plastik, żywice epoksydowe i wielu innych. Dużo badań wykazało, iż ten trujący związek, który najszczególniej dotyka swoim niekorzystnym działaniem dzieci przenikał do produktów spożywczych i napoi z opakowań, w jakich się one znajdowały i w ten sposób dostawał się do naszych ciał.

  pakiet gromadzi:

  1. Wyciskarka
  2. Pojemnik na pulpę i sok
  3. Obudowa modułu miażdżącego
  4. Ślimak z Ultemu
  5. Sitko do soku z Ultemu
  6. Sitko do musówz Ultemu
  7. Sitko na pojemnik (Opcjonalnie)
  8. Pokrywę modułu miażdżącego
  9. Szczoteczki silikonowe
  10. Szczoteczkę do czyszczenia
  11. Popychacz
  12. Instrukcję
  13. Gratis