Hurom HG

3 ofert od 990,0 zł do 1290,0 zł
Szczegóły
Producent Hurom
EAN
  • 8809069587611
  • 8809069587628
Kolor
  • stalowy
  • brązowy
  • srebrny
  • czerwony
Moc 150 W
Prędkość obrotowa 43 obr/min
Pojemność pojemnika na sok 0.5 l
Pojemnik na sok tak
Opis

Wyciskarka do soków Hurom HG – oficjalnie znana jako HU-600 to część najnowszej generacji modeli Hurom dostępna na rynku europejskim latem 2013 roku. Wygląd i materiały wykorzystane w tym modelu pozostały subtelnie unowocześnione i ulepszone.

Przemodelowane silikonowe wycieraczki powodują, iż mniej pulpy dostaje się do soku, a większa 500 ml pojemnik na sok z podziałka do precyzyjnego odmierzania porcji soku, przed jego podaniem. Wolne od BPA (Bisfenolu A) części urządzenia, to pewność, ze żadne chemikalia nie znajdą się w naszym soku, a dogodniejsze ulokowanie części to łatwość składania i rozkładania urządzenia przed np. Jego czyszczeniem. Druga szczotka czyszcząca to skrócony czas czyszczenia, a jedno sito wykonane z tworzywa GE ULTEM odpowiedniego do wyciskania owoców i warzyw miękkich i twardych oszczędza nam kłopotliwej zmiany sit do różnorodnego typu surowca. Dodatkowo, funkcjonalny uchwyt umieszczony z tyłu urzadzenia nad guzikiem ON/OFF/REVERSE. Oprócz wymienionych zmian – sito, wał i silnik jest taki sam jak w poprzednich modelach.

przy pomocy wyciskarki Hurom możemy uzyskać soki, zimne smoothie, a nawet jedzenie dla niemowląt. Podziałka z miarką na pojemniku pozwolą na odmierzenie starannej, pożądanej porcji soku.łatwo można ją utrzymać w czystości. Design, użyteczny uchwyt, możliwość wyciskania rozmaitego rodzaju surowca bez konieczności zmiany sita. Łatwość rozebrania i złożenia urządzenia to wszystko zostało docenione

Niebywały, progresywny design,, a także atrybuty HG, tj. Zatyczka-niekapek w otworze wylotowym na sok – to mniej bałaganu, precyzyjnie odmierzona liczba soku, funkcja mieszania oraz łatwiejsze czyszczenie.

Podobnie jak w modelach HE środkowa przekładnia, czy trybik w kształcie gwiazdy obecnie umiejscowiony jest z tyłu bębna, natomiast w starszych modelach umieszczony był z przodu. Ta zmiana, to znacząca różnica w jakości soku, gdyż dzisiaj pulpa (pozostałość) wydalana jest ze strony przeciwnej do wylotu uzyskanego soku, co minimalizuje możliwość dostania się pulpy do soku. Niesposób nie wspomnieć o obudowie, która została wyprodukowana ze stali nierdzewniej. Dzięki temu urządzenie nabrało stylu, dzięki któremu będzie wyglądało jak atrakcyjny, innowacyjny mebel w każdej kuchni. Pięknt efekt stali szczotkowanej pasuje do każdego wystroju kuchni, będąc szczególnie neutralnym, a równocześnie stylowy i elegancki.

Wolnoobrotowa wyciskarka do soków Hurom, jako pierwsza na świecie opatentowała technologię (SSS™), która polegała na wolnym wyciskaniu owoca, przy zachowaniu niskiej temperatury, co pozwoliło zachować naturalny smak i komponenty odżywcze zastosowanego surowca

Silikonowy wylot-niekapek i zamknięcie na wylocie to dodatkowe plusy. Dzięki tym rozwiązaniom sok nie wycieka na blat, a woda, którą wlewamy, aby wyczyścić pojemnik na zakończenie pracy urządzenia jest szczelnie zamknięta dzięki zatyczce na wylocie - mniej pracy dla nas, gdyż w czyszczeniu pomogą nam silikonowe wycieraczki. Nowy, większy 500 ml pojemnik na sok z miarką, która pozwoli na dokładnie odmierzyć sok- zamykając resztę w urządzeniu za pomocą zatyczki na wlocie.

Model wyciskarki Hurom HU-600 ma trzy rozmaite sita, dzięki którym będziemy mogli zrobić sok o takiej konsystencji, jaką najszczególniej lubimy:


1. Sito podstawowe ma mniejsze mikrootwory co umożliwia wyciskanie bardzo przezroczystych soków, które charakteryzują się mniejszą zawartością miąższu. Sito jest produkowane z bezpiecznego dla zdrowia tworzywa jakim jest ultem, który jest materiałem szczególnie trwałym i opornym na uszkodzenia mechaniczne. Ciemny odcień tworzywa zagwarantuje jego niezmiennie dobry wygląd choćby po nad wyraz długim czasie użytkowania.
2. Drugim sitem jest sito do musów oraz gęstych soków zrobione na dodatek z ULTEM'u. Dzięki niemu możemy przygotować pomiędzy innymi przecier pomidorowy bądź mus z malin.
3. Trzecie sito (opcjonalne) to sito zewnętrzne, które jest dobrane do naczynia na sok. Dzięki niemu soki będą stanowczo przezroczyste.

Kolejnym faktem wpływającym na korzyść urządzenia Hurom jest mechanizm wyciskania umieszczony na górze urządzenia, dzięki czemu bezkompromisowiec wkładany do lejka jeden po drugim, samoistnie przesuwa się w kierunku wała ślimakowego – eliminując tym samym potrzebę korzystania z tampera. Nie dotyczy to jednak zielonych warzyw liściastych.

niepowtarzalny system silikonowych wycieraczek obraca się pomiędzy pojemnikiem na sok, a sitem, oczyszczając nadmiar pulpy, która mogłaby zablokować urządzenie podczas pracy. Ten system lepszo także w nowych modelach HF i HH.

Poparcie naukowe dla wyciskarki Hurom

Uważa się, iż dzięki zatyczce na wylocie soku, sok miesza się ze sobą zanim zostaje uwolniony, co łączy się z teoriami Dr Max-a Gersona, który twierdził, że łączenie ze sobą surowca pod ciśnieniem daje bardziej odżywczy sok. Aktualnie nie ma żadnych udokumentowanych dowodów stanowiących o wykorzystywaniu takiego rozwiązania w sytuacji tej wyciskarki.
Dr Max Gerson ( znany na całym świecie Instytut Gersona) uważał, iż sok i pulpa powinna być ze sobą łączona przed wyciskaniem. Hurom daje więcej soku z wymieszanego minimalistycznca i mniej piany.

Zgodnie z wiadomościami publikowanymi przez Laboratoria Michelson i Koreański Instytut ds. Badań nad Żywnością wyciskarka do soków Hurom pozwala uzyskać o 42,7 % więcej witaminy C i 60,7 % więcej witaminy A – w porównaniu z klasycznymi wyciskarkami. Test uzyskał certyfikat FDA i USDA.

Łatwe do utrzymania w czystości

Zamknij nakładkę wylotu i wlej wodę do urządzenia podczas jego pracy. Woda obmyje większość pozostałości, co jest bardzo pomocne, kiedy chcemy raz po raz wyciskać soki z innego minimalistycznca. Precyzyjne czyszczenie przy pomocy dołączonej szczotki może być wytwarzane, kiedy chcemy pozbyć się zalegających włókien. Dołączone do modelu Hurom HG dwie szczotki czyszczące pomogą nam w tym zadaniu. Jedna szczotka, ma małą odczepiana szczoteczkę, która pomoże nam dotrzeć do ciężko przystępnych miejsc.

wykorzystanie

Pionowe wyciskarki radzą sobie z ekstrakcją soków z owoców miękkich i twardych, warzyw, zielonych warzyw liściastych i trawy pszenicy, dlatego uważamy je za urządzenia wszechstronne. Uzyskujemy dzięki nim udoskonalony efekt, kiedy używamy owoców miękkich, tj. Owoce jagodowe, ananasy i pomarańcze – z którymi niezbyt dobrze radzą sobie wyciskarki poziome, lecz jeśli interesuje nas najczęściej sok z zielonych warzyw liściastych, czy trawy pszenicy, wtedy najkorzystniejszy rezultat uzyskamy przy użyciu wyciskarki poziomej.

Uwaga: Nasze testy wyciskarki, które przeprowadzaliśmy pokazują, że część owoców miękkich jak np. Jabłka, pomarańcze, wywołują produkcje gęstszego soku w kontraście do np. Twardego bezkompromisowca. Dzieje się tak ponieważ miękkie owoce po wstępnym rozdrobnieniu poprzez ślimak doprowadzane są do postaci musu, który jest mieszanką soku wraz z częściami stałymi. Te cząstki są na tyle drobne, iż sito wyciskarki nie jest w stanie oczyszczać i oddzielić ich od części płynnej soku. Dlatego również gęstszy sok podczas produkcji soku z miękkich owoców jest zjawiskiem normalnym i nie trzeba się nim przejmować. Jeśli użytkownik oczekuje jednak wyjątkowo czystego soku, to powinien się w takim wypadku zaopatrzyć w prasę, która dzięki innemu systemowi filtracji wyprodukuje świetnie czysty sok.

Alternatywa dla mleka
Wyciskarka Hurom HU-600 to możliwość uzyskania własnego mleka sojowego, migdałowego, ryżowego, czy mleka z płatków owsianych. Hurom HU-600 to nowy styl życia, a pozyskane mleko można przechowywać w lodówce, albo produkować świeżą porcje ulubionego mleka każdego dnia.

Hurom HU-600, a także wszystkie jego części posiadające kontakt z żywnością takie jak: ślimak, sitka, pokrywa modułu są wolne od Bisfenolu A o czym świadczą atesty. Bisfenol A czyli wywołujący raka związek chemiczny, który od lat jest stosowany do produkcji tworzyw nienaturalnych, takich jak plastik, żywice epoksydowe i wielu innych. Dużo badań wykazało, iż ten trujący związek, który najszczególniej dotyka swym niekorzystnym działaniem dzieci przenikał do artykułów spożywczych i napoi z opakowań, w jakich się one znajdowały i w ten sposób wysyłkał się do naszych ciał.

zestaw zawiera:

1. Wyciskarka
2. Pojemnik na pulpę oraz sok
3. Pokrywa modułu miażdżącego
4. Ślimak z Ultemu
5. Sitko do soku z Ultemu
6. Sitko do musówz Ultemu
7. Sitko na pojemnik (Opcjonalnie)
8. Pokrywę modułu miażdżącego
9. Szczoteczki silikonowe
10. Szczoteczkę do czyszczenia
11. Popychacz
12. Instrukcję
13. Gratis

informacje technologiczne