Czytniki e-booków – ranking 2018

Co to jest e-book? O co chodzi z czytnikami e-booków?

Technologia tak szybko postępuje, że nawet książki się zmieniają. Czytanie w formie elektronicznej, może być przyjemne i wygodne. Jeśli nie wierzycie, przekonajcie się sami jak działają czytniki e-booków. E-book to plik z tekstem i zdjęciami, który pod względem zawartości nie różni się od książki wydrukowanej na papierze. E-book może być zapisany w jednym z kilku formatów. Najprostszy jest plik tesktowy (TXT), najpopularniejsze są jednak książki w postaci plików PDF, a także zapisane w formatach stworzonych specjalnie dla e-booków: ePUB i MobiPocket.

Na jakim urządzeniu odczytam książkę typu e-book?

Do czytania książki elektronicznej potrzebne jest urządzenie wyświetlające. Do lektury możemy oczywiście wykorzystać komputer, jednak czytanie książki na ekranie monitora czy notebooka jest niewygodne i bardzo męczące. Wysoki kontrast wyświetlacza szybko męczy wzrok i przy intensywnym czytaniu może być przyczyną powstawania wady wzroku. Oprócz tego akumulator mobilnego komputera zapewnia w najlepszym przypadku kilka godzin lektury.

Do czytania elektronicznych książek możemy użyć też wyposażonego w duży wyświetlacz telefonu komórkowego. Niektóre komórki (na przykład iPhone czy Samsung) całkiem przyzwoicie radzą sobie z wyświetlaniem e-booków. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest zakup dedykowanego urządzenia typu E-BOOK. Poniżej przedstawiam ranking popularności czytników e-book. Jeśli masz doświadczenie z jakimś konkretnym urządzeniem, zostaw komentarz o urządzeniu e-book.

 

[ratings]

Ranking 2020

Przedstawiamy wybrane rankingi z roku 2019. Zapraszamy do komentowania oraz odwiedzania strony Tech-Rank.