Ranking oczyszczaczy powietrza 2018

Oczyszczanie powietrza w domu

Zastanawiają się państwo nad zakupem domowego oczyszczacza powietrza? Dobrze trafiliście! Na tej stronie przedstawimy ranking najlepszych oczyszczaczy powietrza do domu i nie tylko. Bardzo często zastanawiamy się, jaki oczyszczacz powietrza kupić do domu. Kupując oczyszczacz powietrza chcemy się uchronić przed groźnymi wirusami i zarazkami, chcemy poprawić stan naszego zdrowia, czy zlikwidować wszelkie zanieczyszczenia, alergeny i pyłki, które tak bardzo są szkodliwe zwłaszcza dla alergików. Oczyszczacz powietrza najczęściej stosujemy jesienią oraz zimą, kiedy to w powietrzu znajduje się najwięcej zanieczyszczeń.

Oczyszczacze powietrza stosujemy również w pozostałe miesiące, kiedy to jest mniejsze stężenie pyłków i zanieczyszczeń, ale w powietrzu mogą być inne groźne związki alergiczne. Bardzo ważne jest stosowanie oczyszczacza powietrza przez osoby posiadające alergię, astmę, również dla osób o obniżonej odporności zdrowia na przykład osób starszych, po chorobach. Dodatkowo zalecane jest oczyszczanie powietrza dla pomieszczeń, w których przebywają małe dzieci. Pytanie jest tylko takie: jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

 

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

w tej chwili na rynku można znaleźć bardzo szeroką ofertę oczyszczaczy powietrza. Jeszcze kilka lat temu nie było tak dużego wyboru. Natomiast obecnie mamy wiele kryteriów, którymi możemy wybrać odpowiedni dla siebie oczyszczacz powietrza. Poniżej przedstawiamy listę kryteriów, które pomogą wam zdecydować, który oczyszczacz powietrza należy wybrać.

  1. Pierwszym bardzo ważnym parametrem dla oczyszczacza powietrza jest tryb działania. Istnieje kilka trybów działania oczyszczacza może on pracować w sposób ciągły, a więc takim, kiedy po włączeniu cały czas urządzenia funkcjonuje. Drugim typem działania jest działanie czasowe, a więc określamy, w których godzinach dany oczyszczacz powietrza ma działać. Może to być na przykład od 22:00 do 4:00 w nocy. Kolejnym trybem działania jest możliwość automatycznego uruchamianie urządzenia, w zależności od zanieczyszczenia w pomieszczeniu. Jak możemy się domyśleć, ten tryb jest najbardziej dogodnym trybem.
  2. Kolejnym kryterium dla filtra powietrza jest rodzaj filtracji . Odpowiednie filtry mogą filtrować i eliminować zanieczyszczenia alergenów, inne filtry wyłapują kurz i drobnoustroje.
  3. Istotnie istotnym kryteria wyboru oczyszczacza jest jego głośność pracy. Emitowany hałas często może przeszkadzać i utrudniać funkcjonowanie w domu, dlatego najlepsze oczyszczacze powietrza są bardzo ciche.
  4. Niektóre nawilżacze powietrza mają funkcję nawilżania. Jest to tryb, w którym urządzenie emituje i generuje mgiełkę wodną – w ten sposób nawilża całą przestrzeń w okół siebie.
  5. Ostatnim ważnym kryterium oczyszczacza powietrza jest jego wydajność. Kupując oczyszczacz powietrza musimy sobie określić, na jakim obszarze urządzenie będzie działało, czy będzie to małe pomieszczenie, salon wypoczynkowy, czy też biuro wielko-metrażowe.

 

Oczyszczacze powietrza – ranking maj 2024

 

 

TOP 5 oczyszczacze powietrza

 

Jaki oczyszczacz powietrza do 300 zł

 

Jaki oczyszczacz powietrza 300 – 500 zł

 

Jaki oczyszczacz powietrza 500 – 1000 zł

 

Jaki oczyszczacz powietrza od 1000 zł

 

1 MIEJSCE

Xiaomi Mi Air Purifier 2s - zdjęcie 1Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2s (900 zł)

 

2 MIEJSCE

Blaupunkt AHS801 - zdjęcie 1

Nawilżacz Blaupunkt AHS801 z funkcją oczyszczacza (390 zł)

 

3 MIEJSCE

GOTIE GNA-351 - zdjęcie 1NAWILŻACZ I OCZYSZCZACZ POWIETRZA GOTIE GNA-351 (500 zł)

 

4 MIEJSCE

Overmax Home PURI - zdjęcie 1Oczyszczacz powietrza OVERMAX PURI HEPA (370 zł)

 

5 MIEJSCE

Xiaomi Mi Air Purifier 2 - zdjęcie 1XIAOMI MI AIR PURIFIER 2S OCZYSZCZACZ POWIETRZA (780 zł)

 

6 MIEJSCE

Eldom NU100 - zdjęcie 1Nawilżacz OCZYSZCZACZ ELDOM NU100 HIGROMETR (290 zł)

 

7 MIEJSCE

CONCEPT OV2000 Perfect Air - zdjęcie 1Osuszacz powietrza z jonizatorem Concept 20l 120m2 (1100 zł)

 

[ratings]

Ranking 2020

Przedstawiamy wybrane rankingi z roku 2019. Zapraszamy do komentowania oraz odwiedzania strony Tech-Rank.