Jaki Alkomat Kupić Ranking TOP 5

Zdarza się, że wsiadając do samochody nie jesteśmy pewni, czy nie zostało czegoś w naszych żyłach z poprzedniego wieczoru. Sprawdź ranking, jaki alkomat kupić? Nawet nie wyobrażamy sobie co by było, gdyby podczas pomiaru alkotest pokazałby czerwoną kropkę oznaczającą nietrzeźwość kierowcy… Często na chybił trafił wydaje nam się, że możemy już wsiąść do auta, a jednak tak naprawdę okazuje się, że w wydychanym powietrzu posiadamy jeszcze resztki alkoholu, które dyskwalifikują nas z prowadzenia wszelkich pojazdów. Dlatego też warto mieć przy sobie podręczny alkomat i sprawdzić szybko, czy możemy bezpiecznie i bez żadnych konsekwencji kierować samochodem. Dla Państwa przygotowaliśmy ranking alkomatów po to, by sobie odpowiedzieć na pytanie: jaki alkomat kupić.

Jaki kupić alkomat? Polecane modele

Alkomat dla niewymagających
Przed zakupem alkomatu warto zadać sobie samemu pytanie jak często zamierzamy z niego korzystać oraz czy będzie on przeznaczony dla badania szerszej grupy osób. Najtańsze urządzenia tego typu kosztują ok. 130 zł, najdroższe nawet kilka tysięcy złotych. Dużo zależy od tego, jak bardzo dokładny ma być pomiar i jak często urządzenie ma go wykonywać.

Jakie są rodzaje alkomatów i jak działają?

Zanim jednak przejdziemy do wskazywania cech, które dobry alkomat powinien posiadać, zapoznajmy się najpierw ze sposobem jego działania. Jak to właściwie się dzieje, że to niewielkie urządzenie potrafi wykryć alkohol w wydychanym przez nas powietrzu? Zasada ta jest dość skomplikowana i zależy od rodzaju alkomatu.

Rodzaje alkomatów:

 • alkomat jednorazowy
 • alkomat półprzewodnikowy
 • alkomat elektrochemiczny

 

Najlepszy alkomat AL-8000 Plus

Polecamy alkomaty z sensorem elektrochemicznym, ponieważ zastosowane w tym sensorze ogniowo paliwowe reaguje wyłącznie na molekuły alkoholu. Inne substancje takie jak mięta, nikotyna, aceton (u cukrzyków), węglowodory nie są w stanie zakłócić pomiarów.

Do najpopularniejszych i najbardziej efektywnych należą między innymi: Alkomat AL-8000 Plus marki Promiler

Sprawdź cenę alkomatu na Ceneo >>

 

 

Dobry Alkomat XBLITZ ALCONTROL

Alkomat XBLITZ AlControl Mini Professional Elektrochemiczny Czarny

Xblitz AlControl mini jest podręcznym elektrochemicznym alkomatem o wysokiej precyzji, służącym do wykrywania alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego głównym komponentem jest czujnik wyprodukowany w Korei, który pozwala na uzyskanie miarodajnych wartości stężenia alkoholu. Przyjazny interfejs i kolorowe ikony ostrzegawcze czynią obsługę urządzenia prostą i wygodną. Ponadto, zastosowanie dużego jednorazowego ustnika zapewnia bezpieczeństwo i higienę użytkowników.

Sprawdź cenę alkomatu na Ceneo >>

 

Niedrogi alkomat Meteo

Dzięki elektrochemicznemu sensorowi badaj trzeźwość szybko i dokładnie. Elektrochemiczny sensor to gwarancja dokładnego pomiaru. Sensor ten wyróżnia się także stabilnością i szybkością działania. Oszczędzaj baterie z funkcją automatycznego wyłączania Zastanawiasz się czy wyłączyłeś alkomat? Boisz się, że baterie całkowicie się rozładują? W tym modelu nie musisz się tego obawiać. Alkomat wyłącza się automatycznie po kilku minutach bezczynności. Sprawdzaj ilość przeprowadzonych pomiarów, aby na czas skalibrować alkomat. Zastanawiasz się kiedy skalibrować alkomat? Urządzenie wyposażono w funkcję zapamiętywania ilości przeprowadzonych pomiarów. Pomoże Ci to podjąć decyzję o kalibracji. Nie zapomnij o konieczności kalibrowania alkomatu.

Sprawdź cenę alkomatu na Ceneo >>

 

 

ALKOMAT ELEKTROCHEMICZNY EVO + KALIBRACJA

ALKOMAT ELEKTROCHEMICZNY EVO ALCOFORCE + OKRESOWE KALIBRACJE GRATIS

EVO to połączenie starannie wyselekcjonowanych części, progresywnej i oryginalnego, a zarazem surowego designu. Wysokiej jakości alkomat przeznaczony jest dla najbardziej wymagających użytkowników jednostkowych. Lekki, a zarazem użyteczny sprzyja wzmożonej eksploatacji.

EVO od AlcoForce to urządzenie, które sprosta największym wymaganiom. Wytwarzane z trosceą o każdy, choćby najmniejszy szczegół, oszałamia wysoką jakością wykonania, szeroką funkcjonalnością i maksymalną dokładnością. Alkomat ukazuje wynik w zakresie od 0 do 3 promili. Czytelny, podświetlany ekran LED sprzyja używaniu urządzenia o każdej porze dnia i nocy. EVO mistrzowski czujnik elektrochemiczny, którego wiarygodność jest niemal na równi z alkomatami policyjnymi.

 

Precyzyjny alkomat elektrochemiczny

Alkomat DA-7100

Liczne atuty tego urządzenia sprawiają, że należy on do typowo wybieranych testerów w Polsce. Do najważniejszych można zaliczyć:

 • kompaktowy rozmiar – alkomat ma rozmiary 115x48x18 mm, dzięki czemu jest niezwykle użyteczny i odznacza się dużą mobilnością.
 • skrupulatny pomiar – urządzenia wyświetla wyniki pomiaru od 0 do 5 promili, przy marginesie błędu rzędu zaledwie +/- 0,1 promila.
 • bezusterkowe działanie – alkomat wyposażony jest w wytrzymały czujnik elektrochemiczny.
 • wymienny czujnik elektrochemiczny,
 • działanie niezależnie od innych substancji spożytych przez osobę badaną – dzięki czemu podany wynik jest rzeczywisty i nie jest zakłócony w żaden sposób innymi substancjami,
 • długa żywotność – alkomat ma wytrzymałą obudowę, w dodatku nie wymaga częstej kalibracji (raz na rok).Dla zagwarantowania jak najdłuższego okresu niezawodnej pracy niezbędne jest kontrolowanie stanu zużycia sensora.
 • klarowny ekran trzycyfrowy – gwarantuje prawidłową widoczność wyniku.
 • zasilanie bateriami alkaicznymi – zapewnia mobilność urządzenia, które nie musi być podpięte do żadnego kabla. W dodatku budowa i zastosowane rozwiązania techniczne w alkomacie zapewniają długi czas pracy na jednym zestawie baterii.

Alkomat DA7100 asygnowany jest do stosowania osobistego i zezwala na wykonanie samodzielnie pomiaru ze wyróznioniami 0.00 ~ 0.50%BAC, 0.00 ~ 5.00 ‰, 0.00 ~ 2.50mg/l. Zgodnie z danymi, podanymi przez producenta urządzenie potrzebuje ok. 18 sekund na uruchomienie się przy 0.05% BAC i ok.10 sekund na podanie wyników przeprowadzonego testu przy 0.05% BAC.

dzięki temu, że tester wykonuje każdy pomiar z dużą – jak na urządzenie osobiste – precyzją, pozwala na słuszną ocenę indywidualnych możliwości w zakresie prowadzenia pojazdu. Alkomat DA-7100 dzięki swym niewielkim wymiarom (48x120x20mm) i nad wyraz niskiej wadze (93g razem z bateriami), nieskomplikowane przewożenie go w torbie, czy także w plecaku. Zbudowany on został z tworzyw o podwyższonej trwałości, poprzez co trudniej ulega on uszkodzeniu mechanicznemu.

Swoją popularność alkomat DA-7100 zawdzięcza w dodatku prostej obsłudze. Starczy włączyć urządzenie i odczekać około 10 sekund, następnie należy przyłożyć ustnik (są wymienne) i wypuścić powietrze poprzez około 4 sekundy. Tester pokaże wynik z precyzyjnością do nawet setnych części promila. Urządzenie informuje zarówno dźwiękowo, jak i graficznie rozpoczęcie i zakończenie badania. Kolejny test można przeprowadzić po kilku sekundach, co sprawdza się w trakcie prowadzonych akcji badania trzeźwości kierowców na polskich drogach, jak również przy kontroli dostępu na obiekt pracowników zakładów produkcyjnych, komunikacji miejskiej i transportu publicznego i placów budowy.

 

 [ratings]

Ranking 2020

Przedstawiamy wybrane rankingi z roku 2019. Zapraszamy do komentowania oraz odwiedzania strony Tech-Rank.